Dinamo are nevoie de "SMURD!" Gheorghe Mulţescu este favorit să îi ia locul lui Jerry Gane! Un alt fost antrenor aşteaptă telefonul fanilor: "E greu să refuzi"

Antena Sport Publicat: 15 martie 2021, 20:25 / Actualizat: 12 mai 2021, 8:14

Comentarii
Dinamo are nevoie de "SMURD!" Gheorghe Mulţescu este favorit să îi ia locul lui Jerry Gane! Un alt fost antrenor aşteaptă telefonul fanilor: "E greu să refuzi"

Gheorghe Mulţescu, favorit să vină antrenor la Dinamo

Gheorghe Mulţescu este favorit să îi ia locul lui Jerry Gane, după ce tehnicianul şi-a dat demisia. Gane a luat decizia de a pleca după ce Dinamo a pierdut partida cu FC Argeş, scor 1-2.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Conform celor de la gsp.ro, fanii din DDB l-au contactat deja pe Gheorghe Mulţescu pentru a prelua prima echipă. Mulţescu a mai antrenat-o pe Dinamo de 4 ori.

"E nevoie de un antrenor cu experiență, care știe să gestioneze situații de genul acesta, mai ales că echipa e într-o situație grea, te bați la evitarea retrogradării. Sau poate fi o variantă cu Gigi Mulțescu și cu un alt antrenor, să fie un mix de doi dinamoviști care știu ce înseamnă Dinamo", a spus Dănciulescu la Digisport

Numele lui Gheorghe Mulţescu a fost vehiculat după umilinţa cu Viitorul, scor 0-5, dar şi în toamnă, în momentul în care Cosmin Contra, cel care i-a luat locul la Dinamo, a decis să plece de la echipă. Mulţescu nu era prea încântat de varianţă şi spunea că va negocia dacă i se va propune postul de antrenor principal.

"Dacă primesc un telefon, mă așez la o discuție civilizată și după vedem ce se întâmplă. După discuție ce va fi e altă treabă. (…) Normal că mă confund cu istoria lui Dinamo. În primul rând nu a venit nimic (n.r. – nicio ofertă), iar în al doilea rând nu pot să mă arunc cu capul în zid. Am contribuit la salvarea echipei, acum iar să fiu pentru acest gen de probleme? Ne așezăm și vedem care o să fie datele problemei”, spunea, la acel moment, Gheorghe Mulţescu.

Reclamă
Reclamă

Florin Bratu, tentat să revină şi el la Dinamo

Şi Florin Bratu ar fi tentat de o revenire la Dinamo. Dacă Mulţescu refuză, fanii din DDB ar putea să îl sune. 

"E foarte greu să refuzi ca şi dinamovist. Deocamdată, nu pot să spun mai multe pentru că nu m-a contactat nimeni", a spus Florin Bratu, şi el un fost antrenor la Dinamo, la Digisport. 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:22

Barcelona, cifre formidabile de la revenirea pe Camp Nou! Cum arată bilanțul catalanilor în noua fortăreață

17:15

„Am ajuns să fiu homeless” Liderul mondial din snooker, la pământ din cauza războiului

17:14

Ce notă a luat Andrei Rațiu pentru evoluţia cu Barcelona

17:06

Real Madrid – Atletico LIVE TEXT (22:00). „Los blancos”, obligați la victorie contra marii rivale

17:00

LIVE SCOREBarcelona – Rayo 1-0, Andrei Raţiu nu a primit penalty! Drăguşin, doar rezervă! Programul românilor înaintea barajului cu Turcia

16:53

Ianis Hagi vrea să-i calce pe urme tatălui: „Suntem pregătiți să mergem la Mondial”

1 Gigi Becali a pierdut omul lui de încredere la FCSB. Ce e nevoit să facă din nou patronul 2 Mirel Rădoi a încalcat regulilele la meciul cu UTA. De ce FCSB va scăpa fără sancțiuni 3 NEWS ALERTConvocare de urgenţă la echipa naţională! Jucătorul chemat de Mircea Lucescu pentru Turcia – România 4 Reacţia lui Mirel Rădoi după ce Gigi Becali l-a criticat pe Daniel Bîrligea! Ce a spus antrenorul despre atacant 5 L-a dat afară! Dan Șucu, decizie radicală la Rapid 6 Jucătorul care e out de la FCSB! Decizia luată de Mirel Rădoi spune totul
Citește și