Ibericii trimiseseră deja 100.000 de euro, iar gsp.ro susţine că ar fi fost deja activată o scrisoare de garanţie de nu mai puţin de 9 milioane de euro.
Se pare că Ionuţ Negoiţă a primit pe e-mail dovezile celor două plăţi, dar şi că suma de bani va întra în conturile lui Dinamo luni sau marţi.
Ionuţ Negoiţă a vorbit despre investitorii spanioli
Negoiţă spunea recent că spaniolii nu au mai dat niciun semn de 20 de zile. Se pare că lucrurile s-au schimbat între timp.
"În cazul spaniolilor s-a depășit termenul cu 20 de zile. Au dat însă 100.000 de euro, cu care s-a ajuns la zi cu ratele la ANAF. E o sumă girată cu banii din drepturile TV.
Le-am zis fanilor să se implice, să negocieze ei. Poate vor veni și ceilalți bani de la spanioli”, a spus omul de afaceri.
- Ionuţ Negoiţă a primit 400.000 de euro de la spanioli.
- Ar fi fost deja activată o scrisoare de garanţie de nu mai puţin de 9 milioane de euro.
- PAOK - Panathinaikos e live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
- Boavista - Sporting e live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 22:30
- Soţia brazilianului Ronaldo a răbufnit: „Corupţia continuă! O ţară dezgustătoare”
- Gică Hagi, ultimatum pentru jucători! Anunţ clar după ce Farul a ratat play-off-ul: „E important”
- Florin Talpan a răbufnit, după ce nu a fost numit comandant la CSA Steaua. Scenariul incredibil lansat: „Vor să-l ajute pe Becali”
- Dumitru Dragomir anunţă o nouă forţă în fotbalul românesc: „E printre cei mai mari conducători din ţară. Se pricepe mai bine decât Becali”
- A murit Gabor Biro, dublu campion al României cu UTA! A eliminat-o din Cupa Campionilor pe Feyenoord, care era câştigătoarea en-titre a competiţiei