Polonezul Janusz Gol, adus liber de contract de la Cracovia, a intrat mai repede decât se aştepta pe teren după ce Achim s-a accidentat la prima fază a meciului.
"Nu a fost rău la primul meci după două luni de pauză, dar mai trebuie să lucrez cu mingea. Avem un antrenor nou, jucăm ceva nou, în următorul meci cred că jocul nostru va fi mai bun", a declarat Janusz Gol.
Contra, părere bună despre mijlocaşul polonez
Gol nu a reuşit să facă diferenţa, dar a avut câteva sclipiri la mijlocul terenului care l-au ridicat în ochii antrenorului, inclusiv o pasă filtrantă către Deian Sorescu.
"Gol, chiar dacă este în urmă cu pregătirea fizică, are o calitate bună", a remarcat Contra.
Polonezl pare că şi-a învăţat lecţiile înaintea de sosirea în România de la colegul Hanca de la Cracovia.
"Am vorbit și cu Hanca înainte de a veni aici, mi-a zis multe lucruri bune despre Dinamo", a declarat Janusz Gol.
El a semnat un contract pe două sezoane cu gruparea din "Ştefan cel Mare" şi este cotat la 325.000 de euro de Transfermarkt.
- Dinamo a pierdut cu 0-1 meciul cu Chindia Târgovişte
- Janusz Gol a venit liber de contract de la Cracovia
- Marele Premiu al Olandei se vede LIVE în AntenaPLAY, în perioada 21-23 august
- Campionatul European de volei feminin va fi LIVE în AntenaPLAY, în perioada 21 august – 6 septembrie
- Adrian Mititelu deschide proces la TAS după ce l-a pierdut gratis pe Bauza! Suma uriaşă pe care o cere: „Şi-au asumat”
- George Ganea a schimbat iar echipa! Cu cine a semnat fiul lui Ionel Ganea
- OFICIAL | Gicu Grozav a fost prezentat la noua sa echipă! Unde a ajuns să joace fotbalistul cu 243 meciuri în Liga 1
- FCU Craiova şi-a prezentat noul antrenor! Adrian Mititelu l-a convins să revină după 8 ani la echipă
- Jurnal Antena Sport | Îl plâng toți dinamoviștii

































