Dinamo dă lovitura! Deian Sorescu pleacă în această iarnă. ”Câinii roșii” vor 1.2 milioane de euro. ”Vrea să evolueze la cel mai înalt nivel”

Antena Sport Publicat: 2 ianuarie 2022, 9:22 / Actualizat: 2 ianuarie 2022, 10:49

Comentarii
Dinamo dă lovitura! Deian Sorescu pleacă în această iarnă. ”Câinii roșii” vor 1.2 milioane de euro. ”Vrea să evolueze la cel mai înalt nivel”

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Cristian Cernodolea, cel care l-a reprezentat pe jucătorul de 24 de ani în ultima perioadă, susține că, în următoarele zile, vom ști destinația jucătorului cu cinci selecții la echipa națională a României.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Deian Sorescu pleacă de la Dinamo

”Cluburile poloneze se interesează de Deian încă din vara trecută. Este internațional al României, vrea să evolueze la cel mai înalt nivel și este gata să schimbe clubul.

Indiferent dacă va fi vorba despre un club din Polonia, o echipă puternică din România sau din altă țară. Nimic nu este sigur în acest moment. Vă pot spune mai multe în zilele următoare”, a spus Cernodolea, conform digisport.ro, care citează weszlo.com.

Deian Sorescu, ofertă de la Universitatea Craiova

Universitatea Craiova vrea să dea prima lovitură puternică pe piaţa de transferuri de iarnă. Oltenii sunt aproape de achiziţionarea lui Deian Sorescu, de la Dinamo, iar negocierile cu clubul din Ştefan cel Mare au început deja.

Conform fanatik.ro, echipa lui Laurenţiu Reghecampf a făcut o ofertă de 800.000 de euro pentru Sorescu, plus un procent de 10% dintr-un transfer ulterior. „Câinii roşii” nu vor să renunţe aşa uşor la la jucătorul de 24 de ani cotat la 1.9 milioane de euro.

Reclamă
Reclamă

Dinamo cere 1.2 milioane de euro pentru Deian Sorescu

Astfel, Dinamo cere 1.2 milioane de euro pentru jucătorul cu 8 goluri marcate în acest sezon, în 20 de meciuri. Mihai Rotaru consideră „piperate” pretenţiile dinamoviştilor, mai ales că Sorescu are şi un salariu de 14.000 de euro pe lună.

Oltenii vor să îl folosească pe postul de fundaş dreapta, dar vor avea probleme în tentativa de a-l transfera. Alte două cluburi din străinătate s-au interesat de jucătorul lui Dinamo, pe care bucureştenii au cerut în vară 1.4 milioane de euro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

E Denis Drăguş soluţia perfectă pentru atacul FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
9:59

EXCLUSIVAdrian Ilie, sfat prețios pentru Denis Drăguș! Ce spune despre un transfer la FCSB: „El are un nivel mai bun”

9:36

Favoritele defilează la Toronto, în ciuda ploii! Victorii fără emoții pentru Sabalenka, Swiatek și Pegula

9:25

Englezii plâng după Vinicius! Mesajul dur după ce brazilianul a rămas la Real Madrid: „Nu mai e clubul lui”

9:23

Varga l-a sunat pe Edi Iordănescu să vină antrenor la CFR Cluj. Decizia fostului selecţioner

9:01

David Popovici a plecat la Campionatul European de la Paris: „Îmi fierbe un pic sângele”

8:59

Mai rău decât CFR Cluj! Fosta adversară a FCSB-ului, cea mai dură înfrângere în Conference League. Românii, fără realizări

1 Rodri a ales între Barcelona şi Real Madrid. Anunţul momentului în Spania 2 Adi Chică-Roşă s-a transferat în Liga 1. Cu ce echipă a bătut palma 3 Gigi Becali, detalii despre transferul lui Denis Drăguş la FCSB: 5.000.000 de euro! 4 „E istorie”. Antonio Folha, OUT de la CFR Cluj după dezastrul cu Tromso. Varga a numit posibilii înlocuitori 5 Promisiunea lui Dan Petrescu. Unde antrenează după ce a fost ofertat de FCSB: „Mi-a promis” 6 Panică totală la Madrid! Ce a făcut Vinicius, imediat după ultima rundă de negocieri
Citește și