Dinamo – FC Argeș 1-2 | Iasmin Latovlevici, după ce și-a învins fosta rivală. „Mi-a fost dor!” Ce a vorbit cu Gabi Torje înaintea meciului + Reacția genială a lui „Aguero din Berceni”

Publicat: 26 octombrie 2021, 23:31

Dinamo - FC Argeș 1-2. Coșmarul "câinilor" nu se mai termină. Echipa lui Mircea Rednic a încasat golul decisiv în prelungirile meciului, de la "Aguero din Berceni", și e OUT din Cupa României. Iasmin Latovlevici a recunoscut că i-a fost dor să joace în Ștefan cel Mare.

FC Argeș

FC Argeș – FC Botoșani, LIVE SCORE pe AS.ro

Hepta

Iasmin Latovlevici a jucat multe meciuri împotriva lui Dinamo pe vremea când îmbrăca tricoul celor de la FCSB. Fundașul stânga a dezvăluit că a depănat câteva amintiri cu Gabi Torje înaintea meciului.

FC Argeș – Dinamo 1-2 | Reacția lui Iasmin Latovlevici

Cu toate că a fost mereu rivalul lui Dinamo, Latovlevici își dorește ca echipa din Ștefan cel Mare să iasă cât mai repede din criză. Dinamo are probleme uriașe pe plan financiar, cât și sportiv.

„Vorbeam cu Torje, are ceva stadionul ăsta, mi-a fost dor. De dragul fotbalului românesc, echipa asta trebuie să fie mai bine. Eu cred că pentru spectacol e bine ca și ei să fie mai sus.

Vreau doar să câștig. E o senzație ok când câștig, indiferent împotriva cui. I-am văzut și cum aleargă și nu cred că sunt la un nivel fizic foarte bun. Oricum majoritatea echipelor din Liga 1 nu aleargă pe cât ar trebui. E un sentiment ciudat să vezi echipele mari că se chinuie”, a spus Iasmin Latovlevici, după FC Argeș – Dinamo 1-2

FC Argeș a învins-o pe Dinamo cu două goluri marcate în ultimul sfert de oră. Ișfan a egalat în minutul 78 după ce Țîră deschisese scorul la câteva minute după pauză. Lovitura decisivă a venit chiar în minutele de prelungire, când Cristi Dumitru, jucător împrumutat de la FCSB, l-a învins pe Eșanu după o minge respinsă greșit de portarul dinamovist.

Cristi Dumitru: „Aveam nevoie de acest gol!”

Poreclit „Aguero din Berceni”, Dumitru a recunoscut că aștepta de mult un gol care să-i ridice moralul. În acest sezon, el avea un singur gol marcat în 12 partide oficiale.

„Aveam nevoie de acest gol pentru a avea încredere. Aveam nevoie de această victorie și să ne calificăm în sferturi. Am simțit faza și am fost în fața porții, de unde am dat gol. A fost un teren ok. E urât urât, se simte ca un meci amical. Sper să se termine cu pandemia asta. Am pornit puțin mai greu, dar acum avem 8 meciuri fără înfrângere. Dacă o ținem așa, ieri l-am ratat la mustață”, a spus și Cristi Dumitru.

Meciurile din „optimile” Cupei României

Hello Chef sezonul 2. Roxana Blenche, Keed și Cristian Boca, doi foști concurenți la Chefi la Cuțite, fac o super rețetă de chifteluțe de cartofi

Ionuț Chirilă
Fotbal intern • 0:01
Ionuţ Chirilă, euforic după Academica Clinceni – Dinamo 1-0. „Jucătorii mi-au dedicat victoria!”. Nu a putut sta pe bancă: „A fost un abuz!”
Mircea Rednic
Fotbal intern • 3 dec., 23:29
Academica Clinceni – Dinamo 1-0 | Mircea Rednic asigură că nu va demisiona! Avertisment de o duritate extremă pentru jucători: „Au tot plecat antrenori, e rândul lor să plece!”. Atacuri în valuri ale „Puriului”
Cosmin Matei, Dinamo
Fotbal intern • 3 dec., 23:25
Academica Clinceni – Dinamo 1-0 | „Trebuie să uităm, să o luăm de la capăt!” Cosmin Matei, cel mai optimist dinamovist: „Dacă stăm să ne plângem de milă, nu rezolvăm nimic!”
Cum arată fetițele lui Dani Mocanu. Micuțele sunt superbe și artistul e foarte mândru de ele
3
dec.
22:50
Academica Clinceni – Dinamo 1-0 | Ce chin, ce jale! „Câinii” au fost învinşi de „lanterna roşie” din Liga 1. Echipa lui Mircea Rednic, fără victorie de 15 meciuri
3
dec.
22:30
Campionatul Mondial de handbal feminin 2021 | România – Iran 39-18. Victorie fără emoţii pentru tricolore. Toate rezultatele şi cum arată grupele
3
dec.
22:07
VideoJaqueline Cristian visează tot mai sus: „Vreau să surprind lumea cu un Grand Slam!” Ce planuri are „Draculina” în 2022 + Declaraţie savuroasă: „Că sunt sexy nu o fac intenționat!”
3
dec.
22:07
România – Iran 39-11 | Adi Vasile, prima reacţie după accidentarea dezastruoasă suferită de Oana Borş. „Este un preţ prea mare!”
3
dec.
21:17
Cristiano Ronaldo, prima reacţie după ce a atins o nouă bornă istorică: „801 și încă numărăm!” Ce mesaj a avut superstarul lui Manchester United pentru fani
3
dec.
20:24
Florinel Coman, gata să „rupă” din nou plasele în Liga 1! Când poate reveni preferatul lui Gigi Becali în lotul FCSB-ului
3
dec.
20:06
Momente teribile în meciul România – Iran, de la Campionatul Mondial 2021. Oana Borş s-a accidentat grav şi a urlat de durere. Medicii au intervenit de urgenţă!
3
dec.
19:54
„E sub nivelul meu! O spun fără jenă!” Laurențiu Reghecampf a răbufnit la conferinţa de presă: „Haideți să nu mai discutăm!”
3
dec.
19:26
„Revoluţie” la Dinamo! Conducerea din Ştefan cel Mare, anunţ clar: „Renunțăm la 4-5 jucători, printre ei și jucători aduși recent!”