Închide meniul

Dinamo – FC Argeş 0-2. “Câinii”, o nouă umilinţă în Liga 1! Dario Bonetti: “Facem greşeli, sunt îngrijorat!”

Dragoș Vasile Publicat: 28 august 2021, 20:30

Comentarii

Dario Bonetti, îngrijorat după o nouă umilinţă din Liga 1

Antrenorul lui Dinamo este îngrijorat după ce echipa sa a ajuns la a patra înfrângere consecutivă.  Acesta cere jucători noi conducerii. “Sunt îngrijorat, este normal. Mereu trebuie să spun acelaşi lucru, facem greşeli, e greu să obţinem rezultate pozitive. Trebuie să muncesc cu aceşti jucători, să încerc să le ridic valoarea. Nu am informaţii cu privire la situaţia lui Sorescu, chiar nu ştiu ce să vă spun.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Nu am informaţii legate de plecarea sa. Avem nevoie de mai mulţi jucători experimentaţi, dar conducerea trebuie să vorbească despre transferuri, nu eu. Jucătorii noştri sunt foarte tineri. Trebuie să ne organizăm, să muncim mai mult. E nevoie de timp, e un proces complicat. Avem foarte multe probleme acum, dar sezonul este foarte lung”, a spus Dario Bonetti, potrivit looksport.ro.

Deian Sorescu, cu gândul la echipa naţională

Căpitanul lui Dinamo este şi el pus pe gânduri după un nou eşec în Liga 1. “Suntem în sezonul regulat, dar dacă o ținem tot așa va fi greu. Avem jucători tineri și de calitate, dar au teama de a juca.

Eu mă simt ok, îmi doresc să câștig, să lupt pentru fiecare minge, acesta e stilul meu. Mă bucur de convocarea la națională, e ziua mea de naștere, dar nu mă așteptam, voi da tot. Sper să fie bine și să facem o figură frumoasă”, a transmis Deian Sorescu la Digi Sport.

“Câinii”, a patra înfrângere consecutivă

În Ştefan cel Mare, dinamoviştii sperau să oprească seria de coşmar. Acest lucru nu s-a întâmplat şi au ajuns la a patra înfrângere la rând. În prima repriză, Cristi Tănase a reuşit un gol fabulos, cu un şut de senzaţie de la marginea careului.

Reclamă
Reclamă

În a doua repriză, fostul jucător al FCSB a marcat din nou. De data aceasta cu un şut puternic la care Eşanu n-a avut nicio replică.

În urma acestui rezultat, FC Argeş a urcat pe locul 11 în Liga 1, cu 7 puncte în 7 etape, în timp ce Dinamo a coborât pe locul 13 şi rămâne cu 6 puncte.

Dinamo – FC Argeş 0-1

Min. 90+3: Final de meci în Ştefan cel Mare! FC Argeş a câştigat meciul cu 2-0.

Reclamă

Min. 62: Cristi Tănase a reuşit “dubla”. A înscris cu un şut puternic la care Eşanu nu a avut nicio replică.

Min 61: Ocazie uriaşă Dinamo! Neicuţescu a încercat să trimită din “scăriţă”, însă a ratat.

Min. 46: A început repriza secundă!

Min. 45+3: Pauză în Ştefan cel Mare, scor 0-1.

Min. 45+1: Ocazie Dinamo! Moldoveanu a ratat incredibil, după o serie de gafe în defensiva piteştenilor. Miguel a respins din fața liniei porții.

Min. 11: GOOOL FC Argeş! Cristi Tănase a reuşit un gol fabulos, cu un şut de senzaţie de la marginea careului.

Min. 7: FC Argeş a avut parte de o lovitură liberă indirectă, însă nu a reuşit să se apropie de poarta lui Eşanu.

Min. 1: A început meciul!

  • Dinamo: Eșanu – A. Radu, Giafer, R. Grigore, Amzar – G. Crețu, Răuță, Bani – Mihaiu, Moldoveanu, Sorescu
  • FC Argeș: Greab – Tofan, Turda, Xavier Ferreira, Mușat – Meza Colli, Viana – Ișfan, Palic, Cr. Tănase – Said

Dinamo trece printr-un moment dificil. “Câinii” au trei eşecuri consecutive în Liga 1 şi se află pe locul 12, cu 6 puncte şi golaveraj -3. Deian Sorescu, omul momentului în Ştefan cel Mare, este golgheterul Ligii 1, cu 5 reuşite. Acesta a contribuit decisiv la cele două victorii ale bucureştenilor, 3-1 cu Academica Clinceni şi 3-2 cu FC Voluntari.

De partea cealaltă, FC Argeş se află pe locul 14 şi a obţinut un singur succes în şase etape. În restul meciurilor, piteştenii au pierdut patru partide şi au înregistrat şi o remiză.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi Universitatea Craiova să ia titlul în acest sezon fără Mirel Rădoi?
Loading ... Loading ...
Citește și:
15:01
Gigi Becali s-a săturat şi renunţă la un jucător de la FCSB: “Îl dau pe 300.000 de euro ca pe Ştefănescu”
14:38
Joan Laporta, anunț tranșant despre posibila revenire a lui Lionel Messi la Barcelona: “Din respect pentru el”
13:41
LPF s-a pronunțat în scandalul pariurilor de la Metaloglobus. Două scenarii: pedeapsă sportivă sau penală
13:38
Verdict categoric după ce Alex Dobre nu a fost convocat de Mircea Lucescu la naţională: “E mult mai bun decât Miculescu”
13:12
Joan Laporta a rupt tăcerea, după scandalul provocat de Lamine Yamal la naţională: “Acţionăm în interesul Barcelonei”
13:11
El este “marea dezamăgire” de la Interul lui Cristi Chivu. Verdictul devastator dat de Gazzetta dello Sport
1 A plecat de la CFR Cluj şi a semnat cu rivalii. De mâine este la club 2 FotoGestul făcut de Gabi Tamaş şi Dan Alexa după ce s-au calificat în finala Asia Express! 3 Fotbalist, băut la antrenamentul FCSB-ului. Mihai Stoica: “Nu putea să stea în picioare!” 4 Unde a fost surprins Mirel Rădoi în momentul în care Universitatea Craiova anunţa noul antrenor 5 Scandal la naționala Spaniei. Starul Lamine Yamal, scos din lot de Luis de la Fuente 6 Umilitor! Cum au tratat ziarele din Portugalia numirea lui Coelho la Universitatea Craiova
Citește și