Dinamo-FC Voluntari 0-1. Dezastru pentru dinamoviști, care sunt în pericol să retrogradeze. Teja aduce al patrulea succes pentru Voluntari

Dinamo-FC Voluntari 0-1. Final

UPDATE 18:57 – Final de meci! FC Voluntari a câștigat cu 1-0 și a obținut a patra victorie la rând în play-out, urcând pe locul 2 cu 24 de puncte. De partea cealalată, Mihalcea are trei meciuri la rând pe banca dinamoviștilor, care rămân ultimii în Liga 1, cu doar 17 puncte.

UPDATE 18:40 – GOOOOOOL Voluntari! Ion Gheorghe deschide scorul în minutul 76 cu un șut deviat din afara careului

UPDATE 18:14 – Filip comite henț și primește al doilea galben. Dinamoviștii rămân în 10 din minutul 49

UPDATE 18:09 – A început repriza secundă

UPDATE 17:52 – Ocazie uriașă pentru Puljic la ultima fază a reprizei

UPDATE 17:48 – Ocazii mari pentru Voluntari în ultimele minute ale reprizei. Dar jucătorii lui Teja nu au reușit să fructifice șansele oamenilor din atac

UPDATE 17:33 – Filip a avut o intervenție criminală, iar Mățan a ieșit de pe teren plângând, fiind luat pe targă de către echipa medicală

UPDATE 17:05 – Prima șansă de gol pentru Voluntari. Popescu, aproape de autogol.

UPDATE 17:02 – Meciul a început.

Dinamo: Piscitelli – Sorescu, Puljic, Popescu, Skovajsa – Lazăr, Mrzljak, Filip, Bani – Moldoveanu, Montini

Rezerve: Straton, Sin, Șerban, Răuță, Mihaiu, Popa, Fabbrini, Kilyen, Grigore

Antrenor: Adrian Mihalcea

FC Voluntari: Cojocaru – Belu, Pașcanu, Achim, Kocic – Căpățînă, Laidouni, Pablo – Gheorghe, Mățan, Simonovski

Rezerve: Balaur, Gorobsov, Sanoh, Vlad, Armaș, Țîră, Eric de Oliveira, Benzar, Rîmniceanu

Antrenor: Mihai Teja

Dinamo a ajuns ultima în Liga 1, după ce Poli Iași a câștigat cu 2-1 pe terenul Chindiei Târgoviște, iar ”câinii” nu sunt într-o situație bună deloc. Trupa pregătită de Adrian Mihalcea are moralul la pământ în urma înfrângerii cu FSCB, scor 0-3 în Cupa României. Caută acum primul succes de după reluarea campionatului împotriva unui adversar dificil.

Dinamo-FC Voluntari, 17:00, LIVE-TEXT pe AntenaSport

În schimb, FC Voluntari merge excelent în play-out sub comanda lui Mihai Teja. Ifovenii au trei victorii la rând și pot ajunge pe podiumul din play-out cu o victorie împotriva dinamoviștilor.

FC Voluntari se află pe locul 4 în play-out, cu 21 de puncte, iar Dinamo e pe 8, cu doar 17 puncte, însă ”câinii” au un meci în minus.

În sezonul regulat cele două și-au împărțit victoriile. Dinamo a câștigat în ”Ștefan cel Mare” cu 2-1, iar pe stadionul ”Anghel Iordănescu” cei de la Voluntari s-au impus tot cu 2-1.

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

23:35 Simona Halep nu va participa la Stuttgart! Anunţul organizatorilor turneului din Germania 23:35 Pierdere importantă pentru FCSB înainte de meciul cu Farul! Fotbalistul lui Gigi Becali care e în pericol să îşi încheie sezonul! 23:01 FotoHoraţiu Moldovan şi-a făcut publică relaţia cu fosta iubită a lui Dragoş Nedelcu! Primele imagini cu cei doi sărutându-se! 23:01 Viorel Moldovan, sfat preţios pentru jucătorul pus la zid de Edi Iordănescu: „La muncă, copile! Trece trenul pe lângă tine” 22:16 VideoCampioana europeană Mihaela Cambei e gata să dea lovitura la Cupa Mondială de haltere, LIVE în AntenaPLAY! Cum se pregăteşte 22:15 Reacţia lui Edi Iordănescu după ce Gică Hagi l-a lăudat pe Ianis Hagi şi a dat de înţeles că trebuie să fie la EURO 2024 21:50 Eliza Samara – Wang Yidi (vineri, 07:30, AntenaPLAY), duel pentru sferturile de finală de la WTT Champions Incheon 2024 21:37 VideoAlimentele care le dau energie „tricolorilor” din naţionalele de tineret ale României! Puştii le recomandă tuturor românilor 21:29 Cum a trăit Toto Wolff momentul în care Lewis Hamilton i-a spus că pleacă la Ferrari: „Cred că a fost dificil pentru el” 20:30 Anunţul lui Andrei Nicolescu după decizia teribilă primită de Dinamo: „Vom ataca”! Planul „câinilor” pentru a scăpa de sancţiune! Vezi toate știrile
Anunţul lui Andrei Nicolescu după decizia teribilă primită de Dinamo
Liga 1 • 20:30
Anunţul lui Andrei Nicolescu după decizia teribilă primită de Dinamo: „Vom ataca”! Planul „câinilor” pentru a scăpa de sancţiune!
Stadionul pe care va juca Dinamo, după sancțiunea primită
Liga 1 • 15:42
Stadionul pe care va juca Dinamo, după sancțiunea primită! Anunț de ultim moment: „Îi ajutăm cu orice!”
Ionuț Lupescu, reacție categorică după pedeapsa uriașă primită de Dinamo
Liga 1 • 9:40
„O decizie proastă!” Ionuț Lupescu, reacție categorică după pedeapsa uriașă primită de Dinamo
Mircea Lucescu, reacţie vehementă după sancţiunea dură primită de Dinamo
Liga 1 • 27 mart., 21:41
„Asta le mai lipsea!” Mircea Lucescu, reacţie vehementă după sancţiunea dură primită de Dinamo: „Va fi un dezavantaj!”
Mihai Stoica a reacționat, după ce Dinamo a decis să plece din București. Ce a transmis oficialul rivalei FCSB.
Liga 1 • 27 mart., 21:25
Mihai Stoica a reacționat, după ce Dinamo a decis să plece din București: „În Ștefan cel Mare juca cu stadionul gol!”