Dinamo – FCSB | Minutul de coşmar al lui Dinamo! Ocazie uriaşă şi eliminarea căpitanului Răuţă

De Antena Sport
Publicat: 30 ianuarie 2022, 20:58

Dinamo - FCSB. Minut de coşmar pentru Dinamo, în prima repriză a derby-ului cu FCSB. În câteva zeci de secunde, gazdele au ratat o ocazie monumentală şi au rămas în inferioritate numerică.

Cornel Dinu nu le dă nicio şansă celor de la Dinamo

Captură Digi Sport

Mai întâi, Torje a primit o pasă perfectă la 6-7 metri de poartă, dar a dat pe lângă minge, un luft teribil pentru un mijlocaş de valoarea fostului nostru internaţional.

Pe contraatac, Octavian Popescu a încercat să pătrundă central, dar a fost luat cu fulgi cu tot de căpitanul Răuţă, care avea deja un cartonaş galben. Ovidiu Haţegan nu a stat pe gânduri şi l-a eliminat pe mijlocaşul gazdelor.

Dinamo – FCSB | Octavian Popescu, omul execuțiilor spectaculoase în derby-uri!

Puștiul Octavian Popescu, 19 ani, a înscris un super-gol în derby-ul Dinamo – FCSB, în minutul 2 al partidei.

Octavian Popescu a șutat la colțul lung, fără preluare, după ce a primit o minge la marginea careului de la Dumiter. Mingea s-a oprit în plasa porții lui Cristiano Figueiredo.

Este al doilea gol la rând înscris de Popescu, după „bijuteria” din meciul cu CFR Cluj din etapa trecută, scor 3-3. „Am păstrat execuții și pentru Dinamo”, spunea puștiul de 19 ani, înaintea derby-ului.

Dan Petrescu, la AS.ro LIVE

29
iun.
23:00
AS.ro LIVE | Lucian Răduță este invitatul lui Cătălin Oprișan, de la 10:30. Dezvăluirile fostului rapidist
29
iun.
22:26
Alex Mitriţă renunţă la echipa naţională! L-a anunţat pe Edi Iordănescu că refuză viitoarele convocări. Ilie Dumitrescu a răbufnit: „Nu concep aşa ceva!”
29
iun.
21:51
OFICIAL | Romelu Lukaku a revenit la Inter. Primele declarații ale starului belgian: „Sunt aici să marchez multe goluri!”
29
iun.
21:44
FotoIlie Năstase, ultimele pregătiri pentru nunta cu 400 de invitaţi. Îi va cânta Adi Minune şi va fi îmbrăcat în uniforma de general
29
iun.
21:32
Valentin Gheorghe, prezentat oficial la Umraniyespor. Primele imagini cu jucătorul român la noua echipă
29
iun.
21:20
Andrei Cordea, despre oferta de la Legia Varșovia: „Dacă domnul Gigi Becali atât își dorește, înseamnă că atât valorez!”
29
iun.
20:45
Irina Begu – Elisabetta Cocciaretto 6-4, 6-4. Românca s-a calificat în turul al treilea la Wimbledon 2022. Sorana Cîrstea, eliminată de Tatjana Maria
29
iun.
20:29
FCSB – FC Sfântu Gheorghe 6-0 | Andrei Cordea, exasperat de antrenamentele cu Thommy Neubert. „Am primit mingea după o săptămână!”
29
iun.
20:17
VideoOctavian Popescu și-a stabilit singur prețul! E mult mai mic decât cere Gigi Becali: „Vreau să joc la Real Madrid sau Sevilla!” EXCLUSIV
29
iun.
19:47
FCSB – FC Sfântu Gheorghe 6-0, în primul amical al verii pentru vicecampioană. St. Polten – Rapid 3-2, Universitatea Craiova – Qarabag 1-1. Toate rezultatele sunt AICI
Dorin Rotariu
Liga 1 • 29 iun., 23:58
Cosmin Moţi aşteaptă oferta lui Gigi Becali pentru Dorin Rotariu: „Suntem deschişi la discuţii!”. Anunţul categoric făcut de legenda lui Ludogoreţ. EXCLUSIV