EXCLUSIV

„Dinamo n-are echipă nici de Liga 2!” Dumitru Dragomir pune tunurile pe „câini”: „Aveţi glas de dat afară, mă?” + Declaraţie savuroasă despre Mircea Rednic: „Îl doare la pălărie!”

Dragoș Vasile Publicat: 5 decembrie 2021, 20:03

Comentarii
„Dinamo n-are echipă nici de Liga 2! Dumitru Dragomir pune tunurile pe „câini: „Aveţi glas de dat afară, mă? + Declaraţie savuroasă despre Mircea Rednic: „Îl doare la pălărie!

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Dumitru Dragomir a dat de pământ cu Dinamo

Dumitru Dragomir a comentat situaţia de coşmar de la Dinamo, care suferă pe toate planurile. „Câinii” au grave probleme financiare şi, recent, au ajuns la 15 meciuri fără victorie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

„Scapă numai dacă îl lasă pe Rednic să facă absolut totul, să-i dea pe cei care nu corespund afară. Ca antrenor, Rednic este recunoscut că este foarte dur, dar este foarte bun.

N-are echipă nici de Liga 2 aproape, dar să-i dea pe cei care nu aleargă afară. Să aducă vreo 2-3 jucători buni și atunci Dinamo poate să scape de retrogradare.

Nici ce am citit prin ziare, că jucătorii vor să-l dea afară pe Rednic. Păi aveţi vreun rezultat bun că să aveți glas de dat afară, mă?!? S-a inversat democraţia, mă nene!

(n.r. Are Mircea Rednic susţinerea conducerii?) Dacă n-are, îl doare la pălărie! El vrea să facă bine, nu vrea să se pricopsească la Dinamo!”, a declarat Dumitru Dragomir, în exclusivitate, pentru Antena Sport.

Reclamă
Reclamă

Mircea Rednic taie în carne vie după ce Dinamo a ajuns la 15 meciuri fără victorie

Mircea Rednic a luat decizii drastice după ce echipa sa a pierdut un nou meci în Liga 1. „Au tot plecat antrenori, e rândul lor să plece!”, răbufnea „Puriul” după umilinţa cu Academica Clinceni, „lanterna roşie” a campionatului.

Zis şi făcut! Steliano Filip (27 ani) și Cosmin Matei (30 ani) au fost scoşi din lot, anunţă fanatik.ro. Filip l-a deranjat pe Rednic cu atitudinea din vestiar, iar Matei l-a enervat pe antrenor din cauza evoluţiilor recente. Astfel, cei doi fotbalişti au fost trimiși să se antreneze separat.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va fi titular Daniel Bîrligea la Frosinone?
Loading ... Loading ...
Citește și:
11:07

Mirel Rădoi a sărit în apărarea românului huiduit de fanii lui Gaziantep: „Ce să fac? Să îi schimb pe toţi?”

10:56

Decizie bombă la FCSB: Florin Tănase și Vali Crețu, excluși din lot pentru meciul cu UTA. Ce s-a întâmplat

10:39

FCSB – UTA Arad LIVE TEXT (21:00). Roş-albaştrii pot egala liderul cu o victorie la Târgovişte

10:27

VIDEONae Ungureanu va fi azi înmormântat. Sicriul a fost depus pe „Ion Oblemenco” și jucătorii Craiovei i-au adus un ultim omagiu

9:59

Marele plus adus de Nuno Campos la Dinamo. Verdictul dat după remiza cu Corvinul

9:46

Roger Federer, copleşit de emoţii! Legendarul tenismen a fost introdus în Tennis Hall of Fame: „Este o mare onoare”

1 Locul din România unde Cosmin Olăroiu investește 100.000.000 de euro. Afacerea cu care dă lovitura 2 Jucătorul de la Dinamo dat exemplu de Florin Maxim: „Acolo e diferenţa” 3 Dublă-lovitură! Clubul din Liga 1 vrea să transfere de la Dinamo şi Rapid 4 Fiorentina – Frosinone 0-3. Bîrligea a debutat la noua echipă. Dezastru pentru Radu Drăguşin 5 Dinamo a transferat atacant, chiar de la un club cu care a făcut afaceri în trecut 6 Fotbalul românesc a mai pierdut un alt nume după Nae Ungureanu. A murit în incendiu: „Ce dramă, ce destin, ce nenorocire!”
Citește și