Dinamo nu ştie să înscrie goluri urâte :). Reuşită de poveste a lui Paul Anton! A trimis sub transversală de la 35 de metri!

Iulian Focșăneanu Publicat: 11 decembrie 2020, 19:17 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:06

Comentarii
Dinamo nu ştie să înscrie goluri urâte :). Reuşită de poveste a lui Paul Anton! A trimis sub transversală de la 35 de metri!

Paul Anton a marcat cu o execuţie remarcabilă

În minutul 77 al meciului cu Poli Iaşi, mijlocaşul câinilor a trimis un trasor impresionant, de la aproximativ 35 de metri. Nu i-a dat nicio şansă maghiarului dintre buturile oaspeţilor, Levente Bosz.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Paul Anton, golul etapei în meciul Dinamo – Poli Iaşi

Execuţia lui Paul Anton s-a dus sub bara transversală şi a dus scorul la 3-1. A fost al doilea gol reuşit de mijlocaşul de 29 de ani după revenirea la Dinamo. Internaţionalul român a înscris şi în succesul cu FC Voluntari, de luna trecută.

"Câinii" s-au impus cu 4-1 şi au arătat cea mai bună formă în ofensivă din această ediţie de campionat. Deian Sorescu (16), Adam Nemec (58) şi Gueye (86) au marcat celelalte goluri ale lui Dinamo.

Etapa trecută dinamovistul Camara a reuşit unul dintre golurile anului în fotbal. A marcat de la centrul terenului în meciul cu FC Argeş. Portarul a fost luat prin surprindere de şutul expediat din apropierea liniei de la centrul terenului, iar mingea s-a oprit în plasă, spre uluiala celor prezenţi pe teren.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește Cristi Chivu să facă dubla campionat - Cupa Italiei cu Inter?
Loading ... Loading ...
Citește și:
11:20

FotoBNR va lansa două monede pentru Steaua Bucureşti, la 40 de ani de la câştigarea Cupei Campionilor Europeni

10:45

Zeljko Kopic, la ora adevărului. Ar putea ajunge antrenor la FCSB? “Am tot respectul pentru Gigi Becali”

10:42

Dumitru Dragomir, sfat pentru Dan Şucu! A numit antrenorul ideal pentru Rapid: “Îi dai 20.000 de euro”

10:11

Protest în masă la o echipă din Liga a 2-a. Șapte jucători nu fac deplasarea din cauza restanțelor salariale

10:02

Neymar, scandal cu fiul lui Robinho la antrenament! Fostul star de la Barcelona, acuzat că l-a pălmuit pe puştiul de 18 ani

9:44

VideoToată lumea la World Cup 2026, toată lumea la Antena! Povestea ultimelor finale de la Cupă Mondială

1 Prima decizie luată de Kyros Vassaras, după scandalul de arbitraj de la Universitatea Craiova – Dinamo 2-1 2 “Ce-aveţi, mă?” Dialog halucinant între arbitrii din camera VAR la faza golului oltenilor, marcat din offside! 3 Cristi Chivu a plecat din conferinţă, după ce a devenit campion cu Inter. Cum şi-a explicat gestul rar: “Aţi înţeles momentul” 4 Gigi Becali îl va da afară de la FCSB, dar jucătorul e la mare căutare: “Cu un CV ca al lui, multe echipe îl vor” 5 “Pot să plângă”. Steven Nsimba, mesaj plin de tupeu după golul din offside marcat în Craiova – Dinamo 6 Reacţia surprinzătoare a CCA după ce Universitatea Craiova a învins-o pe Dinamo cu un gol din offside!
Citește și