Dinamo, pe marginea prăpastiei! Ante Puljic anunţă dezastru dacă nu intră salariile. "Mai mulți jucători vor pleca. Suntem sătui de promisiuni, de minciuni!"

Antena Sport Publicat: 7 ianuarie 2021, 6:14

Comentarii
Dinamo, pe marginea prăpastiei! Ante Puljic anunţă dezastru dacă nu intră salariile. "Mai mulți jucători vor pleca. Suntem sătui de promisiuni, de minciuni!"

Ante Puljic anunţă dezastrul la Dinamo

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

"Ne-a promis că vor găsi niște bani și ne vor plăti două salarii, vom vedea. Nu cred că banii vin de la Cortacero, vedem… Promisiunea e că mâine intră banii respectivi. Dacă nu se rezolvă, mai mulți jucători vor pleca… Suntem sătui de promisiuni, de minciuni!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cam cu o lună în urmă a fost o prupunere să ne reducem salariile la jumătate, am înțeles că sunt datorii și cu banii economisiți s-ar plăti din restanțe, dar… Dacă erai neplătit o lună, două, ai spune ok, însă noi sutem așa de cinci luni”, a spus Puljic, la reunire.

  • Dan Negru este invitatul special al lui Cătălin Oprişan, în cadrul emisiunii AS.ro LIVE, vineri, de la 10:30. Urmăreşte ediţia de mâine pe www.as.ro/live

Fanii-investitori de la Dinamo au anunţat că au plătit o parte din salarii

Pe lângă promisiunile lui Pablo Cortacero, au existat şi certitudinile venite dinspre fanii- investitori din proiectul "Doar Dinamo Bucureşti". Aceştia au anunţat, miercuri, că au virat banii pentru un salariu al jucătorilor.

"DDB a achitat astăzi un salariu jucătorilor de la prima echipă, a căror situație contractuală cu Dinamo este un pic mai limpede, cum sunt Andrei Bani, Valentin Borcea, Robert Moldoveanu, Ricardo Grigore și alți câini de-ai noștri.

Totodată, DDB a achitat astăzi un salariu și la echipa a II-a. DDB continuă discuțiile cu toți jucătorii și membrii staff-ului. Sperăm ca împreună să găsim cele mai bune soluțiil în vederea depășirii situației atât de delicate în acest moment la Dinamo. Pe măsură ce aceste discuții se vor concretiza, vom reveni cu detalii", a anunţat Peluza Cătălin Hîldan pe Facebook.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Merită Istvan Kovacs să arbitreze finala Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:48

Manchester United, anunț uriaș cu privire la stadionul care va înlocui faimosul Old Trafford

16:40

Jucătorul prinde transferul carierei, direct de la Campionatul Mondial. Negocieri avansate pentru realizarea mutării

16:29

Florinel Coman, interzis la FCSB? Fotbalistul, dorit de un club de tradiție din Serie A

16:25

Gigi Becali ar putea da lovitura verii: condiţia pusă de Denis Drăguş pentru a semna cu FCSB

16:14

Andrei Rațiu, tot mai aproape de transferul în Premier League: „O lovitură importantă pentru Iraola”

15:47

Iordania – Algeria, 06:00, LIVE VIDEO (Antena 1, AntenaPLAY). Ambele echipe, în căutarea primei victorii la Mondial

1 Denis Drăguş, liber spre FCSB. Anunţul din Turcia care îi dă speranţe lui Gigi Becali 2 Moment controversat în startul meciului istoric arbitrat de Istvan Kovacs la Mondial. Japonia a cerut penalty 3 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 4 Suma cu care s-a ales Istvan Kovacs după ce a arbitrat meciul 1.000 din istoria Cupei Mondiale 5 Leo Messi, negocieri pentru revenirea în tricoul Barcelonei! Totul s-ar putea petrece după Cupa Mondială 6 Cele mai dure reacții, după debutul lui Istvan Kovacs la Cupa Mondială: „Concediați-l”
Citește și