EXCLUSIV

Dinamo – Rapid | “Mircea Rednic nu și-a dorit niciodată un lider în echipă”. Dănuț Lupu surprinde înaintea derby-ului. Ce a spus despre Mihai Iosif

Iulian Focșăneanu Publicat: 21 octombrie 2021, 15:57

Comentarii
Dinamo – Rapid | Mircea Rednic nu și-a dorit niciodată un lider în echipă. Dănuț Lupu surprinde înaintea derby-ului. Ce a spus despre Mihai Iosif

Sport Pictures via Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Giuleștenii vin după victoria cu CFR Cluj și sunt pe loc de play-off. În schimb, Mircea Rednic are o misiune de dificilă. Câinii sunt fără succes de nouă meciuri și ocupă penultimul loc în clasament. Situația este una disperată la gruparea din Ștefan cel Mare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dănuț Lupu a prefațat derby-ul Dinamo – Rapid

Fostul internațional român e convins că numai Mircea Rednic ar putea să o revitalizeze pe Dinamo. A făcut o declarație surprinzătoare la adresa “Puriului”.

În aceste derby-uri nu cred că există o favorită, se poate întâmpla orice. E un plus pentru Rapid, vin după victoria cu CFR. Dar cred că Mircea Rednic va reuși să facă ceva bun în acest moment cheie. Din câte îl cunosc eu pe Rednic, niciodată nu și-a dorit să aibă un lider în echipă. Liderul a fost el, ca antrenor!

Rednic are mai multă experiență ca Mihai Iosif și nu putem să-i punem pe picior de egalitate. Mircea are și un campionat luat, mult mai multe meciuri în prima ligă. Totuși, e foarte greu să vii la o echipă care vine după atâtea înfrângeri. Va fi greu până la prima victorie, moment în care și jucătorii vor aborda altfel meciurile. Când intri într-o pasă proastă, nu prea îți iese nimic“, a declarat Dănuț Lupu în exclusivitate pentru AS.ro.

Lupu l-a lăudat pe Mihai Iosif, cel care nu are licență PRO și i s-a interzis să dea indicații de pe bancă.

Reclamă
Reclamă

Iosif e antrenorul care dă peste cap regulile. Până la urma, nu trebuie să fii un antrenor foarte bun, nu trebuie să ai o licență ca să fii antrenor. E meritul lui, fiindcă el a promovat cu Rapid. A făcut atmosferă în sânul echipei, trebuie să recunoaștem că îl ajută foarte mult Săpunaru și Grigore“, a precizat cel care a câștigat titlul atât cu Dinamo, cât și cu Rapid.

Dinamo mută decisiv pe piața transferurilor și are amintiri plăcute din confruntările cu trupa din Grant. Are cinci victorii la rând în disputele cu Rapid. Totuși, ultimul lor meci direct a avut loc în 2015. Flavius Stoican îi pregătea atunci pe “câini”, iar pe banca alb-vișiniilor era Cristi Pustai.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va marca mai multe goluri în Norvegia - Franţa, Erling Haaland sau Kylian Mbappe?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
1:23 27 iun.

Record impresionant pentru jucătorul venit de pe bancă, la Mondial. A scris istorie după ce a marcat şi a pasat decisiv

0:42 27 iun.

“Nu trebuie să ne lăsăm duşi de val”. Ousmane Dembele, apel la calm după ce Franţa a dat recital cu Norvegia

0:38 27 iun.

Trei concluzii după Franța – Norvegia 4-1: Franța A și „Grinch” Solbakken

0:00 27 iun.

Cum arată în timp real 16-imile Campionatului Mondial 2026? S-au stabilit şase meciuri

23:59

VIDEONorvegia – Franţa 1-4. “Cocoşul galic” a câştigat grupa I de la Mondial! Dembele, hattrick de senzaţie

23:57

VIDEOSenegal – Irak 5-0. Victorie clară pentru africani, care acum speră la calificare

1 VideoDramatism incredibil în SUA – Turcia! Faza care a decis totul, în minutul 90+8 2 „Blat la Mondial”. Meciul care a ridicat suspiciuni uriașe: „Au semnat Pactul și sunt fericite” 3 Liverpool, ofertă uriaşă pentru Andrei Raţiu! Suma pe care o poate primi Rayo în schimbul fundaşului naţionalei 4 În mijlocul Mondialului, tocmai a avut loc cel mai scump transfer din istoria Premier League 5 Mihai Pintilii semnează! Unde ajunge fostul secund de la FCSB 6 FCSB, tot mai aproape de al doilea transfer al verii. Mihai Stoica a confirmat: „Dorește să vină”
Citește și