Dinamo se transformă! Contra își face echipă de spanioli. A jucat pentru Barcelona în Champions League și poate veni la București

Silviu Corneanu Publicat: 5 septembrie 2020, 6:23 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:37

Comentarii
Dinamo se transformă! Contra își face echipă de spanioli. A jucat pentru Barcelona în Champions League și poate veni la București

Cosmin Contra este antrenorul celor de la Dinamo

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Juan Camara este jucătorul dorit de Dinamo și care se află în negocieri cu noua conducere a ”câinilor”. Acesta este în prezent la Jagiellonia, din Polonia. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ibericul ar putea veni din postura de jucător liber, chiar dacă mai are contract până în 2023, după cum anunță gsp.ro. Tranzacția s-ar putea finaliza în acest weekend.

Cine este Juan Camara

Camara are 26 de ani și a ajuns în Polonia în 2019, fiind cumpărat de la Miedz Legnica. Acesta evoluează pe partea stângă a terenului, atât ca extremă, cât și ca mijlocaș sau fundaș. 

Ibericul a crescut la Villarreal, a aparținut de Barcelona B și a prins și câteva minute pentru echipa marea a catalanilor, chiar într-un meci de Champions League. Se întâmpla în 2015, într-o partidă cu Bayer Leverkusen.

  • 400.000 de euro este cota de piață a lui Camara, conform transfermarkt.com.
Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Sorana Cîrstea la Roma?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:04

FCSB a pierdut un titular pentru barajul de Conference League! Mihai Stoica: “Urmează să facă nişte investigaţii”

23:53 12 mai

U Cluj – Universitatea Craiova LIVE TEXT (20:00). Finala Cupei României, prima “bătălie”

23:25 12 mai

Cristiano Ronaldo, distrus pe banca de rezerve! Cum a fost surprins, după autogolul care a stricat sărbătoarea la Al Nassr

23:13 12 mai

VIDEOCristiano Ronaldo se pregătea să sărbătorească titlul, dar Al-Nassr şi-a dat un autogol incredibil în minutul 90+8

22:52 12 mai

Barcelona ia măsuri după conferinţa lui Florentino Perez! Scandal uriaş în Spania

22:27 12 mai

Lotul Suediei pentru Campionatul Mondial 2026. Marea absenţă

1 Decizia luată de Gigi Becali la FCSB pentru barajul de Conference League, după remiza cu Unirea Slobozia 2 Cristi Chivu vrea un român la Inter. Pregătește un transfer de 20 de milioane de euro! 3 Opriți jocul, PSG devine imposibil de oprit! Luis Enrique pregătește transferul cu care face echipa perfectă 4 Hermannstadt i-a găsit înlocuitor lui Dorinel Munteanu. Cine este favorit să preia gruparea sibiană 5 În Liga 1, ca la El Clasico! LPF a luat o decizie mare înainte de meciul decisiv: U Craiova – U Cluj 6 Suma uriaşă încasată de Sorana Cîrstea după ce a distrus-o pe Jelena Ostapenko şi s-a calificat în semifinale la Roma
Citește și