"Dacă e să fim realiști, noi nu suntem pe loc de baraj. La noi, situația e mult mai dramatică. Etapele trec și noi nu reușim să adunăm puncte. Nu reușim să luăm niciun punct. E adevărat, a fost și acea problemă legată de angajatul nostru pozitiv la testul COVID-19.
Dănciulescu: "E ca un coşmar din care aş vrea să mă trezesc"
E un cumul de factori care a dus la parcursul acesta dezastruos. Mi-e foarte greu să vorbesc pentru că e un coșmar din care aș vrea să mă trezesc mâine dimineață și să am cinci-șase puncte în plus și o evoluție mult mai bună de acum.
Mă îngrijorez, etapele trec și nu reușim să adunăm puncte. Eu cred că cel mai important e să vorbești pe teren. În multe privințe e și datoria lor de a scoate echipa din această situație”, a spus Ionel Dănciulescu, la Digi Sport.
Adrian Mihalcea e sprijinit de club
Chiar dacă nu are nicio victorie pe banca dinamoviştilor, Mihalcea are parte de sprijinul clubului.
"Nu se pune problema înlocuirii lui Adrian Mihalcea! Nici nu știu de unde a apărut discuția asta! Echipa a avut o atitudine foarte buna aseară, tot lotul e unit și îi e fidel antrenorului", a spus Bălănescu.
- Dinamo e pe ultimul loc în Liga 1
- Dinamo are 6 eşecuri consecutive
- Cupa Mondială 2025 la tenis de masă e live în AntenaPLAY (14-20 aprilie)
- Marele Premiu al Arabiei Saudite este live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
- Soţia brazilianului Ronaldo a răbufnit: „Corupţia continuă! O ţară dezgustătoare”
- Gică Hagi, ultimatum pentru jucători! Anunţ clar după ce Farul a ratat play-off-ul: „E important”
- Florin Talpan a răbufnit, după ce nu a fost numit comandant la CSA Steaua. Scenariul incredibil lansat: „Vor să-l ajute pe Becali”
- Dumitru Dragomir anunţă o nouă forţă în fotbalul românesc: „E printre cei mai mari conducători din ţară. Se pricepe mai bine decât Becali”
- A murit Gabor Biro, dublu campion al României cu UTA! A eliminat-o din Cupa Campionilor pe Feyenoord, care era câştigătoarea en-titre a competiţiei