Dinamo – UTA 0-1 | Răuţă, cu ochii în lacrimi. "Situaţia devine groaznică". Sorescu a ratat penalty: "Vreau să îmi cer scuze"

Dragoș Vasile Publicat: 20 aprilie 2021, 21:00

Comentarii
Dinamo – UTA 0-1 | Răuţă, cu ochii în lacrimi. "Situaţia devine groaznică". Sorescu a ratat penalty: "Vreau să îmi cer scuze"

Deian Sorescu şi Alexandru Răuţă, primele reacţii după Dinamo - UTA Arad 0-1

Deian Sorescu a ratat un penalty în prima repriză, motiv pentru care a ţinut să îşi ceară scuze coechipierilor săi. Chiar dacă e dezamăgit după un nou meci fără victorie, căpitanul "câinilor" are încredere că Dinamo se poate salva de la retrogradare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Deian Sorescu: "E greu să adunăm puncte"

"Sunt foarte supărat şi dezamăgit. Vreau să îmi cer scuze colegilor pentru că aveau încredere în mine. A fost previzibil, greşeala mea. Situaţia e grea, cum a fost şi până acum. Noi trebuie s-o scoatem. Avem puterea şi vom reuşi. 

Mai sunt 7 meciuri. Portarii care joacă cu noi au un meci extraordinar. Am avut atitudine, ocazii. În rest, nu îmi amintesc să fi avut o ocazie clară să înscrie. E greu să adunăm puncte. Din zi în zi apar tot mai multe probleme", a spus Sorescu la finalul meciului. 

Alexandru Răuţă şi-a găsit cu greu cuvintele 

Cu ochii în lacrimi, Răuţă a căutat explicaţii pentru un nou eşec care complică situaţia lui Dinamo. Acesta dă vina pe ghinion şi spune că echipa rămâne unită.

"Dăm tot timpul peste portari Ne dă siguranţă Kongshavn. Suntem toţi o echipă. UTA a avut jumătate de ocazie şi ne-a dat gol. Trebuie să fim un pic mai norocoşi. Normal că mă încearcă un sentiment de frustrare. Avem un lot bun. Situaţia devine groaznică", a declarat Răuţă la finalul meciului cu UTA. 

Reclamă
Reclamă

Dinamo – UTA Arad 0-1. Dezastrul continuă pentru "câini"! Jucătorii lui Uhrin tremură pentru retrogradare

Dinamo Bucureşti a fost învinsă cu 0-1 de UTA Arad, în a doua etapă din play-out, şi ar putea ajunge pe loc de retrogradare directă la finalul rundei. UTA a trecut pe primul loc în play-out. 

Dinamo a suferit primul eşec în play-out şi a ajuns la o serie incredibilă: 12 meciuri fără victorie în Liga 1. Miculescu a marcat pentru oaspeţi, în timp ce Sorescu a irosit un penalty pentru Dinamo.

"Câinii" au sperat la revenire după egalul cu Astra, la debutul lui Uhrin, dar au ajuns pe locul 8, cu 15 puncte. Sunt urmaţi de Poli Iaşi, cu 14 puncte şi un meci în minus, şi de Hermannstadt, cu 13 puncte. 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
7:18

Ce s-a putut auzi din vestiarul Universităţii Craiova în timp ce Adrian Rus era la interviu! Scandări oribile

7:03

Mihai Rotaru s-a dus direct la vestiare după Argeş – Craiova 0-1. Ce le-a spus jucătorilor

23:45 27 apr.

Dani Coman i-a luat apărarea lui Briciu, care a comis o gafă uluitoare cu Dinamo: “Va ajunge un mare portar”

23:25 27 apr.

Bogdan Andone a răbufnit după eșecul cu Universitatea Craiova: „Aș prefera să pierdem cu 5-0, să dorm liniștit”

23:24 27 apr.

Gică Craioveanu, avertisment dur pentru Ştefan Baiaram: “I-am spus-o personal şi nu mă ascund”

23:23 27 apr.

VideoJurnal Antena Sport | Şansă uriaşă pentru CSM

1 Anunţul UEFA după ce s-a cerut retrogradarea clubului Inter 2 Răzvan Lucescu a făcut anunţul, după ce Mihai Stoica a spus că îl vrea la FCSB: “Am avut oameni puternici ca patroni” 3 Decizia luată de conducerea Rapidului în privinţa lui Gâlcă, după ce giuleştenii au fost umiliţi de Dinamo! 4 „Un nou Calciopoli?!” Ce riscă Interul lui Chivu în acest moment, după scandalul de arbitraj 5 Anunţul lui Mihai Stoica despre venirea lui Pirlo pe banca FCSB 6 “Gigi a zis că o rezolvă” Anunţul lui Mihai Stoica despre noul antrenor al FCSB-ului!
Citește și