Închide meniul

Dinamo – Voluntari 3-2! Momente uluitoare în Ştefan cel Mare. Ilfovenii au marcat după ce au beneficiat de o minge de arbitru. Eşanu şi Tamaş, la un pas de bătaie

Valentin Pîrcălabu Publicat: 19 iulie 2021, 22:45

Comentarii
Dinamo – Voluntari 3-2! Momente uluitoare în Ştefan cel Mare. Ilfovenii au marcat după ce au beneficiat de o minge de arbitru. Eşanu şi Tamaş, la un pas de bătaie

Captură Telekomsport

Momente incredibile în Dinamo – FC Voluntari 3-2. În minutul 89 s-a produs o fază mai puţin întâlnită pe un teren de fotbal. FC Voluntari a beneficiat de o minge de arbitru, Ricardinho a trimis direct spre poarta lui Eşanu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Portarul dinamovist nu era pregătit şi nu a mai avut timp să intervină. Arbitrul Iulian Dima a decis să anuleze golul şi să dicteze lovitură liberă pentru Dinamo.

Eşanu a sărit să îl bată pe Gabi Tamaş

Nervii au fost întinşi la maximum, iar lucrurile puteau degenera. Eşanu a sărit să îl bată pe Tamaş. Cei doi au fost cu greu ţinuţi de colegi şi s-au ales cu câte un cartonaş galben. Tamaş a avut probleme şi cu fanii dinamovişti. Aceştia l-au înjurat tot timpul, iar la final l-au atacat cu sticle. La finalul partidei, Tamaş i-a desfiinţat pe fanii dinamovişti.

Nu vreau să vorbesc de Dinamo. Fanii mă iubesc, tot stadionul mă iubeşte. Le mulţumesc pentru urările făcute. Chiar nu mă interesează Dinamo, pentru cum m-au încurajat suporterii. Pentru mine nu mai există„, a spus Gabi Tamaş după Dinamo – Voluntari 3-2.

Formaţia Dinamo a început nou sezon al Ligii I cu victorie, după ce a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-2 (1-1), echipa FC Voluntari. Căpitanul Deian Sorescu a fost marcatorul dinamoviştilor. Pentru Dinamo a marcat Sorescu ’44, ’59 şi ’72, iar pentru FC Voluntari au punctat Fulop ’14 şi Raţă ’66.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB la primul meci european al sezonului, cu Inter Club d'Escaldes?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
11:24
Antrenorul lui Inter d’Escaldes ştie că are şanse minime să o bată pe FCSB: “Cel mai dificil adversar”
11:04
Avertisment pentru Mircea Lucescu! Probleme pentru tricolorii din străinătate: Situaţie ingrată pentru Drăguşin
10:53
Universitatea Craiova speră la titlu în primul sezon după plecarea lui Mitriţă: “Calculele, simple şi logice”
10:30
Anunţul specialiştilor înaintea debutului european al FCSB! Disputa cu Inter d’Escaldes, pe Antena 1
10:11
Luis Enrique n-a vrut să audă de Mbappe înainte de meciul cu Real Madrid. Cum a prefaţat partida de la CMC
10:06
Verdict despre noul transfer al celor de la Rapid! Ce spune Mihai Stoica despre Antoine Baroan: “Nivelul, foarte slab”
1 EXCLUSIVCum arată echipa de start a FCSB-ului la duelul cu Inter Club d’Escaldes, din Liga Campionilor! 2 Gigi Becali a tăiat bugetul academiei FCSB: “La revedere! N-am nevoie de 50 de lei de la părinţi” 3 Daniel Pancu i-a făcut praf pe tricolorii U21: “Să-i ferească Dumnezeu să-i mai prind la vreo echipă” 4 Suma uriaşă pe care a plătit-o Universitatea Craiova pentru Al-Hamlawi! Ce salariu va avea palestinianul 5 Transferul de la Universitatea Craiova care l-a dat pe spate pe Mihai Rotaru: “Unul dintre marile câştiguri” 6 Gigi Becali, mesaj direct pentru Adrian Mititelu! Ce spune despre transferurile lui Juan Bauza şi Blănuţă
Citește și