Deian Sorescu a marcat unicul gol al partidei din penalty, în minutul 8. La finalul jocului, acesta le-a dedicat victoria suporterilor dinamoviști.
Deian Sorescu: “Le mulțumim suporterilor”
“A fost o victorie muncită. Terenul a arătat bine, dar se rupea și era moale. Este important că am luat cele trei puncte. Urmează trei meciuri grele, le luăm etapă cu etapă. Suporterii sunt alături de noi, le mulțumim. Victoria asta le-o dedic lor. Așa cum sunt crescut la Timișoara, le dedic victoria și colegilor mei de acolo”, a declarat Sorescu după UTA – Dinamo 0-1.
Dinamo a bifat a doua victorie consecutivă în Liga 1. “Câinii” au învins-o în etapa precedentă pe Gaz Metan, 2-1 în Ștefan cel Mare.
Vlad Achim: “Ne uităm la locurile de play-off"
“Era foarte important să luăm cele trei puncte, aveam mare nevoie. Suntem foarte fericiți că am câștigat. Noi ne uităm puțin mai sus, la locurile de play-off. Obiectivul nostru este să ajungem în play-off. Urmează un program dificil, având în vedere că timpul de refacere este foarte mic. Sunt foarte multe meciuri, dar avem un lot bun. Avem dubluri pe fiecare post și cred că ne vom descurca”, a declarat Achim la finalul meciului cu UTA.
Dinamo a urcat pe locul 9 în Liga 1 și s-a apropiat la doar trei puncte de poziția a șasea. “Câinii” nu au mai prins play-off-ul din sezonul 2016/17, când, de altfel, au fost aproape chiar să cucerească titlul.
Pentru Dinamo urmează derby-ul din campionat cu FCSB. În partida tur, dinamoviștii au cedat cu 2-3 în fața rivalilor și vor fi dori să-și ia revanșa
- UTA Arad - Dinamo 0-1
- Dinamo vrea în play-off
- Elveţia - Canada e miercuri, de la ora 22:00, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Bosnia - Qatar e miercuri, de la ora 22:00, pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo
- Atacantul transferat cu scandal de Dinamo, pariul pentru noul sezon: “Cred foarte mult în el”
































