Dinamoviştii au petrecut în vestiar, dar au fost atacaţi dur! Nici arbitrul nu a scăpat. "Aşa ceva nu am văzut decât la rugby". Verdictul specialistului

Iulian Focșăneanu Publicat: 4 decembrie 2020, 20:53 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:07

Comentarii
Dinamoviştii au petrecut în vestiar, dar au fost atacaţi dur! Nici arbitrul nu a scăpat. "Aşa ceva nu am văzut decât la rugby". Verdictul specialistului

Jucătorii şi staff-ul lui Dinamo au sărbătorit în vestiar

În minutul 90, Ricardo Grigore l-a faultat pe Drăghici în careu, dar arbitrul a văzut un fault în atac făcut de piteşteni. Ion Crăciunescu a rămas stupefiat când a văzut decizia luată de Marian Barbu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ion Crăciunescu, reacţie categorică după ce FC Argeş nu a primit penalty în meciul cu Dinamo

"Aşa ceva nu am văzut decât la rugby. Poate la rugby sunt permise astfel de intervenţii, dar la fotbal niciodată. E drept că Dinamo a fost dezavantajată de multe ori, dar aşa ceva nici lor nu le face bine. E penalty clar, în orice manual nu ai cum să etichetezi faza asta decât ca penalty.

Nu poţi să nu vezi, la nivelul primei ligi, un fault atât de evident. Tu să dai indirectă…păi de ce mă indirectă? Pe Barbu nu l-a păcălit nimic, decizie corectă e lovitură de 11 metri. Eu am nişte explicaţii de ce se iau aceste decizii, dar nu am probe. Dar este ciudată faza rău de tot…rău, rău de tot. Jucătorul dinamovist nu are nicio şansă să joace mingea. Poate la rugby era permis, dar nici acolo pentru că nu joacă mingea", a declarat Ion Crăciunescu la Digi Sport.

Chiar dacă au fost acuzaţi în termeni duri de adversari, dinamoviştii s-au bucurat la maximum de succesul care i-a apropiat la cinci puncte de locurile de play-off. I-au dedicat victoria fostului lor antrenor, Cosmin Contra. 

Reclamă
Reclamă

"Este o victorie pentru Cosmin Contra, ştim cât de mult a suferit. Este o victorie şi pentru fani! Mesajele date înainte de meci şi faptul că au venit la hotel merită tot respectul nostru. Eu m-am consultat cu Cosmin pentru că fac parte din staff-ul lui. E normal să mă consult cu el. Doar conjunctura a făcut să fiu pe bancă.

Sincer am văzut că a fost ceva acolo, la ultima fază, dar arbitrul a fluierat un fault înainte de acel meleu. De ce să mă pronunţ dacă nu am văzut?", a transmis Jerry Gane.

Noul antrenor principal al "câinilor" nu are încredere că Pablo Cortacero va plăti salariile restante. 

Reclamă

"Aşteptăm până la final de campionat, luna asta aşteptăm un miracol. Lăsaţi-mă să cred în Moş Crăciun decât în 'Chicos la proxima semana'", a glumit Gane.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine e de vină pentru ratarea calificării României la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:53

Rapid, eliminată din sferturile EHF European League. Giuleștencele, victorie fără efect contra lui Viborg

18:45

VIDEONebunia continuă! Senegal a prezentat Cupa Africii pe Stade de France după ce a fost deposedată de trofeu

18:36

România U19 – Irlanda de Nord U19 0-0. “Tricolorii” ratează calificarea la EURO 2026

18:14

“Cum am putea fi aroganți”. Italienii au dat replica după apariția imaginilor care au înfuriat toată Bosnia

18:06

Suma pe care Barcelona o va încasa de la FIFA, după accidentarea lui Raphinha! Anunţul spaniolilor

17:22

“Șoc în România”. Reacția turcilor după anunțul surprinzător făcut de Giovanni Becali în privința lui Gică Hagi

1 UPDATERevenire de senzaţie în Liga 1! Antrenorul străin a fost prezentat oficial 2 Mihai Stoica anunță o mutare de răsunet la FCSB: „Dacă reușim să îl aducem, va fi un mare transfer pentru noi” 3 VIDEOKimi Antonelli, pole position în MP al Japoniei. O nouă dublă Mercedes 4 Scenariu-şoc! Gică Hagi ar putea refuza naţionala României: “Dacă se întâmplă asta, nu mai vine” 5 Jucătorul făcut praf de Mihai Stoica după Turcia – România 1-0: “Iar era decar cu numărul 2” 6 Slovacia – Kosovo 3-4. Surpriză uriașă la Bratislava! Lista completă a echipelor calificate în finala barajului
Citește și