Închide meniul

Dinamoviştii din PCH, mesaj pentru "fraţii" de la Kiev. "Preţuiţi-l pe Lucescu. Dacă nu, daţi-ni-l înapoi!"

Iulian Focșăneanu Publicat: 29 iulie 2020, 19:46 / Actualizat: 12 mai 2021, 10:13

Dinamoviştii din PCH, mesaj pentru "fraţii" de la Kiev. "Preţuiţi-l pe Lucescu. Dacă nu, daţi-ni-l înapoi!"

Mircea Lucescu, susţinut de dinamoviştii din România

Aceştia au fost surprinşi de primirea pe care a avut-o "Il Luce" în Ucraina. Suporterii lui Dinamo Kiev contestă numirea românului şi i-au cerut demisia imediat după ce a semnat. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dinamoviştii, mesaj de susţinere pentru Mircea Lucescu

"TREI SFERTURI DE VEAC. La care se adaugă al patrulea sfert. Cel pe care Mircea Lucescu l-a avut mereu înaintea fotbalului.
Pentru că el a inventat FORBALUL COMPUTERIZAT cu mulți ani înainte ca acest lucru să devină o realitate a fotbalului de pretutindeni.

Ultrașilor de la Kiev le transmitem aceste gânduri:

"Vă apreciem pentru felul cum vă susțineți echipa! Așa suntem și noi. Dincolo de asta, și noi și voi suntem ”dinamoviști”. Știm ce înseamnă rivalitate. Dar să știți că Mircea Lucescu merită să fie apreciat și respectat. Nu rivalitatea a fost cea prin care a dominat fotbalul din Ucraina atâția ani, ci valoarea lui. Prețuiți-l pe Lucescu, sau dacă nu, DAȚI-NI-L ÎNAPOI! Fie la Kiev, fie la București, DINAMO ARE NEVOIE DE ”IL LUCE” CA DE LUMINĂ!

SĂ NE TRĂIEȘTI VEȘNIC, NEA MIRCEA! Vom avea noi grijă ca numele tău să fie etern", se anunţă în comunicatul oferit de PCH.

Reclamă
Reclamă

Mircea Lucescu a devenit, în luna mai, membru elite în "programul DDB". Aceeaşi decizie a fost luată şi de fiul său, Răzvan Lucescu. Fiecare dintre cei doi antrenori a contribuit cu 1948 de euro pentru a salva clubul de la faliment.

Lucescu a scris istorie la Dinamo. Din postura de jucator a câştigat şapte titluri şi o Cupă a României. A obţinut rezultate remarcabile şi pe banca alb-roşiilor.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru Austria - România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:55 5 iun.

Franța a încasat 5 goluri într-un meci oficial după o pauză de 57 de ani! Festival de reușite în Nations League

23:46 5 iun.

Avertisment pentru Cristi Chivu: “Poate pleca până în decembrie” Dezvăluiri dure din vestiarul lui Inter

23:44 5 iun.

Spania – Franța 5-4! Semifinală „nebună” în Nations League. „Furia Roja”, duel cu Portugalia în ultimul act

23:13 5 iun.

Italienii au anunțat prima decizie a lui Cristi Chivu la Inter! Ce se va întâmpla începând cu primul meci

23:13 5 iun.

Cristi Chivu, criticat pentru plecarea la Inter! Presa din Parma a reacţionat dur: “Lasă un gust amar”

22:47 5 iun.

Gigi Becali, lăudat de Mircea Lucescu după ce l-a transferat pe Denis Alibec la FCSB: “Vă divulg ce mi-a spus!”

1 „Am câștigat. Eu sunt Steaua”. Florin Talpan a anunțat victoria „militarilor” în procesul pentru palmares cu FCSB 2 Gigi Becali a anunțat transferul lui Dennis Politic la FCSB: „Azi semnăm”. Suma plătită către Dinamo 3 BREAKING NEWSCristi Chivu semnează cu Inter! Gazzetta dello Sport: “Contract pe 2 ani!” 4 Mihai Stoica a dezvăluit ce jucători vor pleca de la FCSB: “E mai uşor să accepte”. Două reveniri anunţate 5 Novak Djokovic l-a învins pe Zverev şi s-a calificat în semifinale la Roland Garros. Duel de vis cu Jannik Sinner 6 Gigi Becali, reacție fermă după decizia în procesul pentru palmares cu CSA Steaua: „Mi l-au dat moștenire”
Citește și