Dramă pentru Coman! ”Perla” lui Becali, în lacrimi în Serbia! Criză de jucători valizi la FCSB

De Silviu Corneanu
Publicat: 17 septembrie 2020, 20:35
Actualizat: 12 mai 2021, 9:36

Lovitură dură pentru FCSB! Căpitanul echipei din meciul cu Backa Topola, Florinel Coman, a fost accidentat dur de un adversar în minutul 70 al meciului.

coman

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Coman nu a mai putut continua partida și a izbucnit în lacrimi pe marginea terenului. ”Perla” lui Becali a fost unul dintre cei mai buni jucător din acest joc și a fost faultat dur în careu de un adversar. Centralul nu a dictat însă nimic.

Florinel Coman a fost înlocuit în minutul 73 al meciului de către Horșia. Acesta a revenit de la Poli Iași și și-a făcut debutul pentru FCSB în acest sezon.

Situație critică pentru FCSB

Cel mai probabil, Coman are entorsă și va fi nevoit să lipsească ceva timp de pe teren. Acesta se alătură astfel celor 9 jucători depistați pozitiv cu COVID-19, care sunt indisponibili pentru meciul următor, din Liga 1.

Pe lângă aceștia, la FCSB mai sunt indisponibili, din cauza accidentărilor încă 4 jucători. Este vorba despre Filip, Nedelcu, Soiledis și Oaidă.

14 jucători indisponibil are FCSB pentru meciul cu FC Argeș, din Liga 1, care ar trebui să se dispute duminică, de la ora 21:30.

Dan Petrescu, la AS.ro LIVE

5
aug.
23:50
Decizia luată de Florinel Coman, după ce a suferit o ruptură musculară! Cum vrea să revină mai repede pe teren căpitanul de la FCSB
5
aug.
23:45
LIVE BLOG | Masacru în Frankfurt – Bayern 1-6! Sadio Mane a făcut show. Gabriel Jesus și Zinchenko au strălucit în Crystal Palace – Arsenal 0-2
5
aug.
23:19
Manuel Neuer, gafă uriaşă în Eintracht – Bayern Munchen! Campioana Germaniei a marcat de 5 ori în prima repriză
5
aug.
23:08
Reacția lui Adrian Mutu după ce Marco Dulca a semnat cu FCSB: „Am discutat și noi cu el!”
5
aug.
22:37
Mihai Stoica, anunţ despre situaţia lui Andrei Vlad: „Îl cunosc, ştie că a greşit!” Ce şanse are în faţa lui Târnovanu
5
aug.
22:24
FotoFostul iubit al Danielei Crudu, conflict cu Laurenţiu Reghecampf: „Am rămas în cameră, nu am fost singurul!”
5
aug.
21:39
Risto Radunovic ar putea să rateze FCSB – Dunajska Streda! Câte bilete s-au vândut până acum la returul de pe Arena Națională
5
aug.
21:24
Nae Constantin, reacţie fabuloasă după ce a fost eliminat în Universitatea Cluj – Petrolul 0-1: „M-a executat de la 10 metri! E lunetist”
5
aug.
20:50
U Cluj – Petrolul 0-1. Prima victorie a „lupilor galbeni” în Liga 1. Gicu Grozav, eroul serii
5
aug.
20:37
Mihai Stoica, tiradă la adresa jucătorilor de la FCSB: „Am fost foarte nervos! Avem o problemă!”
Mihai Stoica, în timpul unei partide pentru FCSB
Liga 1 • 9:02
Mihai Stoica este convins că FCSB poate da lovitura cu Eduard Radaslavescu: „A costat foarte mulţi bani”
Mihai Stoica, manager general FCSB
Liga 1 • 8:22
FCSB vrea să mai transfere un atacant! Anunțul făcut de Mihai Stoica: „Încă nu am renunțat!”