Închide meniul

Duckadam, mesaj dur pentru Clubul Sportiv al Armatei: ”Nu ai cum să pui un militar să taie iarba de pe gazon”

Antena Sport Publicat: 1 mai 2020, 14:21

Duckadam, mesaj dur pentru Clubul Sportiv al Armatei: ”Nu ai cum să pui un militar să taie iarba de pe gazon”

Duckadam, mesaj pentru Clubul Sportiv al Armatei: ”Nu ai cum să pui un militar să taie iarba de pe gazon”

Duckadam consideră că arena trebuie administrată de primăria sectorului 6. În ciuda acestui fapt, Armata a început deja să facă angajări, fiind căutați oameni pentru a întreține gazonul, hotelul și muzeul clubului. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Duckadam: ”Nu ai cum să pui un militar să taie iarba de pe gazon”

”La un asemenea stadion îți trebuie o armată de oameni și foarte mulți bani. Trebuie să vedem cine-l va administra. Eu cred că trebuie să intre în administrația primăriei de sector. Nu ai cum să pui un militar, acum, să taie iarba de pe gazon. Trebuie foarte mulți angajați”, a spus Duckadam, pentru Digi Sport.

Stadionul Steaua va fi o adevărată ”bijuterie”, potrivit lui Ionuț Stroe, ministrul Sportului, care a fost în inspecție în urmă cu câteva zile. Acesta a fost uimit de cum va arăta stadionul.

”Vreau să vă împărtășesc și vouă câteva imagini de la o bijuterie de stadion, unde se lucrează: stadionul Ghencea. În spatele meu este o parte din tribuna oficială. Sunt lucruri foarte frumoase, sper că imaginile acestea încântă pe toată lumea. 

Aici se lucrează, în câteva zile, dacă s-ar fi derulat Campionatul European de fotbal, s-ar fi pus gazonul. Înțeleg că perioada mult mai bună de a însămânța gazolul este luna septembrie. Vă voi prezenta imagini de pe toate stadioanele. Avem motive să ne mândrim și noi că avem stadioane la nivel european”, a spus Ionuț Stroe pe pagina de Facebook.

Reclamă
Reclamă

FCSB poate juca pe noul Stadion Ghencea! Anunțul făcut de CNCD

FCSB primește o veste uriașă din partea lui Csaba Asztalos. Președintele Consiliului National pentru Combaterea Discriminarii susține că echipa lui Gigi Becali va avea dreptul să evolueze pe noul stadion din Ghencea, cât timp va plăti chiria.

”Am văzut reacţiile din presă după declaraţiile mele anterioare. Reiau şi spun că acolo s-a făcut un abuz. Iau în calcul serios autosesizarea.

Cred că vom acţiona până la sfârşitul Stării de Urgenţă. Aceeaşi situaţie este valabilă şi pentru stadionul Steaua. FCSB va avea dreptul să joace acolo atât timp cât plăteşte pentru a închiria arena”, a spus Csaba Asztalos pentru radiosport1.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru Austria - România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:55

Franța a încasat 5 goluri într-un meci oficial după o pauză de 57 de ani! Festival de reușite în Nations League

23:46

Avertisment pentru Cristi Chivu: “Poate pleca până în decembrie” Dezvăluiri dure din vestiarul lui Inter

23:44

Spania – Franța 5-4! Semifinală „nebună” în Nations League. „Furia Roja”, duel cu Portugalia în ultimul act

23:13

Italienii au anunțat prima decizie a lui Cristi Chivu la Inter! Ce se va întâmpla începând cu primul meci

23:13

Cristi Chivu, criticat pentru plecarea la Inter! Presa din Parma a reacţionat dur: “Lasă un gust amar”

22:47

Gigi Becali, lăudat de Mircea Lucescu după ce l-a transferat pe Denis Alibec la FCSB: “Vă divulg ce mi-a spus!”

1 „Am câștigat. Eu sunt Steaua”. Florin Talpan a anunțat victoria „militarilor” în procesul pentru palmares cu FCSB 2 Gigi Becali a anunțat transferul lui Dennis Politic la FCSB: „Azi semnăm”. Suma plătită către Dinamo 3 BREAKING NEWSCristi Chivu semnează cu Inter! Gazzetta dello Sport: “Contract pe 2 ani!” 4 Mihai Stoica a dezvăluit ce jucători vor pleca de la FCSB: “E mai uşor să accepte”. Două reveniri anunţate 5 Novak Djokovic l-a învins pe Zverev şi s-a calificat în semifinale la Roland Garros. Duel de vis cu Jannik Sinner 6 Gigi Becali, reacție fermă după decizia în procesul pentru palmares cu CSA Steaua: „Mi l-au dat moștenire”
Citește și