Închide meniul

Dumitru Dragomir face anunțul momentului despre Laurențiu Reghecampf: ”Patronul lor nu e așa satisfăcut de rezultate”

Antena Sport Publicat: 4 februarie 2022, 14:29

Comentarii
Dumitru Dragomir face anunțul momentului despre Laurențiu Reghecampf: ”Patronul lor nu e așa satisfăcut de rezultate”

Hepta

”Craiova nu joacă deloc bine, nu știu ce se întâmplă acolo. Nu poți să spui că Reghe nu e un antrenor bun, dar trebuie să mai ai și noroc în viață.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Auzeam și eu dacă era vreo discuție (n.r. între Reghecampf și Mihai Rotaru), dar nu. Patronul lor nu e așa satisfăcut de rezultate, dar nu îi poate impune nimic lui Reghe. Echipa face un joc foarte bun, apoi un joc slab. Nu este soluție să schimbi antrenorul”, a spus Dumitru Dragomir, citat de prosport.ro.

Laurențiu Reghecampf, un car de nervi

Laurențiu Reghecampf a fost un car de nervi înainte de Universitatea Craiova – CFR Cluj. Antrenorul și-a ieșit din minți după ce a fost întrebat dacă există posibilitatea ca jucătorii săi să “trântească” vreun meci.

“Nu există asemenea lucruri, să trântească meciul. Jucătorii îşi doresc un singur lucru, să câştige fiecare partidă. Nu se pune problema de aşa ceva, mai ales la un club de nivelul nostru. Fanii trebuie să stea liniştiţi, la Universitatea Craiova nu se întâmplă aşa ceva”.

Întrebat despre faptul că s-a vorbit că depinde de următoarele două partide, tehnicianul a răspuns: “Nu, eu am un obiectiv foarte clar, acela de a califica echipa în play-off şi de a câştiga Cupa României. Concentrarea mea maximă este în această direcţie. Cu siguranţă echipa se va califica în play-off”.

Reclamă
Reclamă

Clauza din contractul lui Laurențiu Reghecampf cu Universitatea Craiova

Cu 7 etape rămase de disputat din sezonul regulat, Universitatea Craiova se află pe locul 5, care îi asigură prezența în play-off. Există și informația că dacă Rotaru l-ar da afară pe Reghe, cât timp se află în obiectiv, ar trebui să îi plătească 300.000 de euro, conform unei clauze din contract.

Obiectivul oltenilor este play-off-ul Ligii 1, iar antrenorul este încă acoperit. Totuși, Rapid, echipa de pe locul 7, e la doar două puncte distanță.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:30
VIDEOSporting – AFS 6-0! Spectacol total în Liga Portugal. Suarez, Araujo şi Catamo, autorii unor duble
0:23
Arsenal, victorie dramatică! S-a impus în minutul 90+5, după două autogoluri marcate de Wolverhampton
0:09
Jucătorul dorit de Gigi Becali la FCSB a făcut anunţul după Rapid – Oţelul 0-2: “Vreau să lupt pentru trofee”
23:29 13 dec.
”Călăul” Rapidului, declarația serii după ce a marcat un eurogol: „M-aș bucura să vină și Moș Crăciun”
23:19 13 dec.
Costel Gâlcă a făcut praf arbitrajul după Rapid – Oţelul 0-2: Nu ştiu când o să primim penalty! De ce mai avem VAR?”
23:03 13 dec.
Laszlo Balint, în al nouălea cer după victoria din Giulești: „Faptul că am jucat la un asemenea nivel, este ceva”
1 Dinamo, transfer de titlu în Liga 1! Vârful de două milioane de euro dorit de „câini” 2 Florin Gardoș, revenire de senzație în fotbalul românesc! Fostul jucător de la FCSB a semnat 3 Gigi Becali îl vrea la FCSB, dar Giovanni Becali îl propune la Dinamo: “Ar fi perfect” 4 Au bătut palma! Primul transfer al iernii la Real Madrid 5 Daniel Pancu a cerut primul transfer al iernii la CFR Cluj! Este brazilian și a impresionat în Liga 1 6 Nota primită de Ianis Hagi în Kayserispor – Alanyaspor! Internaţionalul român a jucat 71 de minute
Citește și