"E inuman!" Dan Petrescu lansează un scenariu halucinant pentru partida cu Roma: "În cazul acesta, nu cred că ne vom prezenta"

Antena Sport Publicat: 20 noiembrie 2020, 20:26 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:08

Comentarii
"E inuman!" Dan Petrescu lansează un scenariu halucinant pentru partida cu Roma: "În cazul acesta, nu cred că ne vom prezenta"

Dan Petrescu este antrenorul celor de la CFR Cluj

Petrescu se plânge că are lotul decimat de accidentări. Vinicius şi Omrani vor lipsi atât cu UTA, cât şi cu Roma. Petrescu ia în calcul cel mai negru scenariu pentru campioană: să piardă la masa verde partida cu Roma. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Au apărut și alte probleme de lot, să vedem cât de grave. Dacă înainte de Roma eram rău, acum e și mai rău. Eu cred că e bătaie de joc să joci 9 meciuri într-o lună, niciodată nu am mai văzut așa ceva, 9 meciuri în 30 de zile. E inuman la ce e supus CFR-ul, suntem singura echipă din România care suportă așa ceva, eu mă îngrozesc. În ziua de azi nimeni nu vrea să ajute pe nimeni în România. La noi dacă putem să dărâmăm pe cineva, dărâmăm.

Eu mă rog să am jucători la meciul cu Roma, în tur nu am avut. Mă rog să avem, am doar 14 jucători de câmp pe lista UEFA, în tur au fost 15. Nici nu vreau să mă gândesc la vreo accidentare sau vreun test Covid de marți, atunci nu cred că ne vom prezenta, nu vom avea jucători destui ca să ne prezentăm”, a spus Dan Petrescu într-o conferință de presă.

Dan Petrescu a fost dezamăgit şi de echipa naţională

Dan Petrescu consideră că echipa națională nu arată nimic și este dezamăgit de jocurile pe care le-au făcut tricolorii în Liga Națiunilor.

Rezultatele nu sunt bune. Eu zic că dacă joci în Irlanda trebuie să câștigi. Din păcate, la echipa națională nu văd nimic posibil. Nu știu ce se întâmplă, dar rezultatele vorbesc împotriva noastră. Singurul lucuru pozitiv e că am ajuns în urna a doua, dar nu înseamnă nimic dacă termini pe 3-4.

Reclamă
Reclamă

La cum arată lucrurile acum, noi nu arătăm nimic. Dacă nu era meciul cu Norvegia la masa verde, noi nu băteam pe nimeni, într-o grupă accesibilă. Rezultatele au fost foarte slabe. Eșecul cu Islanda a fost, la fel, un rezultat foarte rău”, a mai spus Dan Petrescu.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să fie titular în poarta României la barajul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:30 25 mart.

Turcia – România LIVE TEXT (joi, 19:00). Duel crucial pentru tricolori la barajul pentru World Cup 2026

23:24 25 mart.

Ilie Dumitrescu știe cum România o poate elimina pe Turcia în barajul de Mondial: “Trebuie să înțelegem asta”

23:14 25 mart.

Recep Tayyip Erdogan, în tribune la Turcia – România

23:05 25 mart.

Elena Rybakina a bătut-o din nou pe Jessica Pegula şi e în semifinale la Miami

23:04 25 mart.

Capul Verde poate deveni campioana mondială “neoficială”. Analiza inedită a jurnaliștilor de la Marca

22:39 25 mart.

Marius Șumudică e categoric: “N-avem nicio șansă cu Turcia!”

1 Mihai Rotaru îşi face o nouă echipă la Craiova. A început selecţia 2 „Mulțumim UEFA pentru decizie” Turcii exultă după ce au aflat cine e arbitru cu România 3 Cum arată geanta de 10.000 de euro cu care Ianis Hagi s-a prezentat la plecarea naţionalei în Turcia 4 Fotbalistul nemulțumit de selecția făcută de Mircea Lucescu. A marcat 11 goluri în acest sezon de Liga 1 5 Arda Guler, cuvinte uriaşe despre Mircea Lucescu şi Gică Hagi, înainte de Turcia – România: “Sunt onorat” 6 Încă o lovitură primită de Liverpool după plecarea lui Salah. Înlocuitorul, declarat „netransferabil”
Citește și