„E un delir ce vorbește, nu știu cum puteți să îl ascultați!” Cornel Dinu a dat de pământ cu Ionuț Chirilă, după declarațiile uluitoare făcute de tehnicianul Clinceniului

De Antena Sport
Publicat: 19 octombrie 2021, 8:25

Cornel Dinu l-a desființat pe Ionuț Chirilă, după declarațiile date la finalul partidei Universitatea Craiova - Academica Clinceni 5-0. Antrenorul ilfovenilor nu și-a explicat ce s-a întâmplat cu echipa sa după 15 minute, timp în care Clinceniul, în opinia sa, a dominat jocul.

Cornel Dinu a răbufnit

MMA / MMA2 via Hepta

„În loc să murim ca un bolnav de cancer, adică ușor ușor, noi am făcut infarct. Parcă ne-a împușcat cineva din elicopter„, au fost declarațiile date de Ionuț Chirilă care l-au iritat pe Cornel Dinu.

Cornel Dinu a dat de pământ cu Ionuț Chirilă

„A văzut alt meci. El. Nu e el de vină. De vină este… La Clinceni a fost o aşezare serioasă. Prin 1940-1941 era un aeroport al aviaţiei germane, iar acum e un curent de care se bucură Chirilă. Acum e o aşezare liberală. Liberalism e ce face, ce vorbeşte, nu ştiu cum puteţi să-l ascultaţi. E un delir ce vorbeşte, dar nu e el de vină…”, a declarat Cornel Dinu la telekomsport.ro.

Universitatea Craiova – Academica Clinceni 5-0 | Oltenii lui Reghecampf, spectacol total în Bănie

În prima repriză de pe „Ion Oblemenco”, oltenii au marcat trei goluri în doar 12 minute. Dan Nistor a deschis scorul cu un șut plasat de la 16 metri, Jovan Markovic a majorat avantajul oltenilor, iar Nicușor Bancu a stabilit scorul primei reprize.

În a doua jumătate a meciului, oltenii au ratat penalty prin Houri, care a trimis în bara transversală. În minutul 71, Ventura și-a băgat mingea în propria poartă, iar Roguljic a înscris la debut și a închis tabela, în minutul 90+2.

În urma acestui rezultat, oltenii au urcat pe locul 5 în Liga 1, cu 22 de puncte. De cealaltă parte, ilfovenii rămân pe ultimul loc în clasament, cu doar 3 puncte.

Hello Chef sezonul 2. Roxana Blenche şi Alina Pușcaș prepară chifteluțe din pulpă de rață

Cornel Dinu, discurs manifest
Fotbal intern • 8:35
Dinamo – FC U Craiova 1948 0-0 | Cornel Dinu, discurs manifest. I-a făcut praf pe Mircea Rednic și Eugen Trică. „Of, ce jale…Vai de capul lor!”
Mihai Stoica
Fotbal intern • 23 nov., 23:37
„Ori eşti rău intenţionat, ori eşti prost de bubui!” Mihai Stoica, replică devastatoare după acuzaţiile lui Cornel Dinu şi ironiile lui Sorin Cîrţu: „Ştiam că merge la mall, nu că se uită la meciuri!”
Echipa naţională • 23 nov., 18:22
„Echipa naţională nu se refuză!” Cornel Dinu îl contrazice pe Gică Hagi: „Cu orice risc aş fi acceptat să vin! Şi viaţa dacă ţi-o dai este prea puţin!”
Cine este soția lui Nuțu Cămătaru. Claudia Balint a devenit cunoscută când a apărut într-un videoclip de manele
23:00 VIDEOAna Maria Brânză, performanţă uluitoare! Campioana noastră a fost desemnată cea mai bună spadasină a lumii pentru a cincea oară: „Sunt dovada vie că visele devin realitate!” 23:00 VideoHai să nu mai strigăm „HAI, ROMÂNIA” doar când e meci! Hai să strigăm „HAI, ROMÂNIA! ÎN FIECARE ZI!” Pe 1 decembrie, la Antena 1, avem trecutul glorios. Si vrem ca viitorul să fie la fel 22:48 Rapid – CS Mioveni 1-1 | Dragoş Grigore îşi toarnă cenuşă în cap: „Greşeala mea putea să ne coste!” Fundaşul trage un mare semnal de alarmă: „Se strânge laţul!” 22:25 Rapid – CS Mioveni 1-1 | Remiză cu goluri în „Derby de la Miovina”. Giuleştenii au călcat din nou strâmb în Liga 1 22:15 „A cerut un contract mai lung!” Mirel Rădoi, dat de gol chiar de omul său de încredere. Cum au decurs negocierile cu Răzvan Burleanu 22:11 Ianis Stoica, aproape de transferul carierei! O echipă uriaşă pe urmele atacantului de la FCSB: „Ar putea rezolva multe minusuri” 21:45 Dezastrul continuă! „Călăul” Duvan Zapata a dat lovitura în Juventus – Atalanta 0-1, iar „Bătrâna Doamnă” a înregistrat o nouă contraperformanță 21:15 Fanii-acţionari din DDB, anunţ categoric despre viitorul lui Mircea Rednic! Ce i-au transmis antrenorului lui Dinamo 20:44 Edi Iordănescu, propus ca selecţioner după refuzul lui Dan Petrescu! Ce nume importante din fotbalul românesc îl susţin pe fostul antrenor al FCSB 19:52 Ciprian Tătăruşanu a primit o veste de coşmar! Ce a spus Stefano Pioli despre viitorul portarului român la AC Milan