Basarab Panduru a avut doar cuvinte de laudă atunci când a numit antrenorul momentului din România. Fostul internațional s-a declarat de-a dreptul cucerit de unul dintre tehnicienii tării noastre.
Este vorba despre Florin Maxim, antrenorul celor de la Corvinul Hunedoara. Echipa acestuia a produs marea surpriză în Cupa României și a eliminat-o pe CFR Cluj cu scorul de 4-0, în sferturi.
Basarab Panduru a numit antrenorul momentului din România
După meciul de la Hunedoara, jucătorii de la Corvinul s-au pozat, fără tricouri, în vestiar. Basarab Panduru a văzut fotografia respectivă și s-a declarat impresionat de fizicul jucătorilor de la echipa de sub furnale.
De asemenea, „Pandi” a avut doar cuvinte de laudă pentru Florin Maxim și a spus că l-a apreciat atât ca jucător, cât și ca antrenor.
”Nu ştiu ce le dă (n.r. Florin Maxim), ce cărbune le dă, că s-au pus cu toţii pe abdomene. Dacă mergem prin Liga 1 şi îi dezbrăcăm pe toţi.. Eu spun că este greu.
Ce am văzut la ăia, (n.r. jucătorii Corvinului) fizic calumea, şi te gândeai că la prima ligă o să vezi asta, dar Max (n.r. Florin Maxim) este nebun, este un mare nebun, dar o să facă treabă, sper să nu ia acest nebun în felul greşit.
Este un nebun frumos, pentru fotbal, n-ai să vezi la Liga 2 aşa fizic, decât dacă antrenorul este şef acolo. Bravo, Max, chiar îmi place de tine. Mi-a plăcut de tine şi ca jucător! Noi trebuie să îi îndrumăm pe jucători să facă ceea ce este bine!”, a spus Basarab Panduru, la orangesport.ro.
Tachtsidis va pleca de la CFR Cluj după umilinţa cu Corvinul Hunedoara!
Tachtsidis va pleca de la CFR Cluj după umilinţa cu Corvinul Hunedoara, susţine fanatik.ro. Eliminarea de ieri le-ar fi umplut paharul celor din Gruia.
