Închide meniul
EXCLUSIV

„Echipa nu va mai fi la fel de puternică fără Tase!” Un internațional român e sigur că Florin Tănase va pleca de la FCSB

Antena Sport Publicat: 12 ianuarie 2022, 11:19

Reclamă
„Echipa nu va mai fi la fel de puternică fără Tase! Un internațional român e sigur că Florin Tănase va pleca de la FCSB

Zuma Press / Alex Nicodim via Hepta

Stanciu este convins că se va găsi un club care să achite clauza de 3.000.000 de euro către FCSB. De altfel, Becali a anunțat și el că plecarea lui Tănase este iminentă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Din punctul meu de vedere, ar fi un lucru bun, pentru Tănase, să plece, chiar dacă echipa nu va mai fi la fel de puternică fără Tase.

În momentul ăsta nu mai depinde de club, din moment ce are acea clauză. Orice echipă care va plăti acea clauză și se va înțelege cu Tase, cred că va pleca„, a declarat Nicolae Stanciu la AS.ro.

Gigi Becali e pregătit să se despartă de Florin Tănase

Becali este convins că nu va mai putea să-l țină pe Tănase la echipă. Și patronul FCSB susține că formația sa va slăbi, o dată cu plecarea lui golgheterului său.

Eu nu l-aş da pe Florin Tănase. E piesa principală la echipa mea. Ţine echipa, dar nu pot să-l ţin. Dacă bagă cineva 3 milioane în cont el pleacă. Dumnezeu mi-a ajutat că nu a plecat”, a dezvăluit Gigi Becali, conform digisport.ro.

Reclamă
Reclamă

Florin Tănase, gata să plece de la FCSB

Ajuns la 27 de ani, Tănase este cotat la 5,5 milioane de euro, fiind cel mai valoros jucător din Liga 1. Căpitanul FCSB a fost golgheterul campionatului, în sezonul trecut, și se luptă pentru titlul de cel mai bun marcator și în această ediție de campionat.

Tănase nu duce lipsă de oferte și este dorit de mai multe cluburi. Cele mai mari șanse să-l ia le au echipele din Zona Golfului, care-l ademenesc cu un salariu uriaș. Căpitanul de la FCSB ar putea ajunge și în Franța, acolo unde este dorit de un club de tradiție.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
18:52

Conflict între Jude Bellingham şi Antonio Rudiger la antrenamentul lui Real Madrid! Ce s-a întâmplat

18:45

Cristian Marian Luca e vicecampion european la stilul smuls, la categoria 55 kilograme!

18:38

Istvan Kovacs a dat lovitura! Competiţia la care urmează să arbitreze

18:35

„Nu ştiu de ce mi-a fost reziliat contractul” Laurenţiu Reghecampf a vorbit despre demiterea lui!

17:59

„Sunt idiot? Miza e prea mare!” Gigi Becali a vorbit despre venirile lui Homawoo și Masoero la FCSB

17:33

Sorin Cârţu s-a enervat după Universitatea Craiova-FCSB! Jucătorul care l-a scos din sărite

1 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct” 2 „Când? La încălzire?” Florin Tănase a făcut show după 0-0 cu Universitatea Craiova. A făcut praf arbitrajul 3 Gigi Becali a „distrus” doi jucători, după Universitatea Craiova – FCSB 0-0: „N-a contat / N-a câştigat niciun duel” 4 Final „de infarct” în Universitatea Craiova – FCSB! Mora a lovit bara în prelungiri! Oltenii și-au pus mâinile în cap 5 Gigi Becali l-a făcut praf pe Horaţiu Feşnic: „Nu se poate aşa ceva. Nu cred că se va îndrepta” 6 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentina
Citește și