NEWS ALERT

Edi Iordănescu a făcut anunţul momentului. Când va reveni Constantin Budescu pe teren. “Face eforturi, lucrează suplimentar!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 16 septembrie 2021, 14:17

Comentarii
Edi Iordănescu a făcut anunţul momentului. Când va reveni Constantin Budescu pe teren. Face eforturi, lucrează suplimentar!

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Antrenorul roş-albaştrilor a oferit asigurări că Budescu nu mai are probleme medicale şi că ar putea să fie inclus în lot chiar în meciul cu FC U Craiova 1948, care va fi sâmbătă, de la ora 20:00, în format LIVE TEXT pe AS.ro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Edi Iordănescu a anunţat când se va putea baza pe Constantin Budescu

Totul este posibil în perioada următoare. Nu este la capacitatea maximă, clar, pentru că nu poţi construi, în mai puţin de 10 zile, ceea ce s-a pierdut în ultimele două luni şi ceva, spre trei luni, cât el nu a avut activitatea specifică. Aţi văzut că este ‘fit’ din punct de vedere al kilogramelor, nu are probleme, a venit foarte motivat. El a alergat, a avut un program personalizat. Dar este una când te antrenezi separat şi alta când te antrenezi cu colegii.

Face eforturi, lucrează şi suplimentar, e posibil ca în următoarea perioadă…jocul ăsta, jocul următor, să-l avem în lot. Pentru mine important e să câştigăm cât mai repede“, a spus Edi Iordănescu la conferinţa de presă.

După meciul cu oltenii lui Mititelu, FCSB are duel în Cupa României cu CS Hunedoara. Urmează apoi disputele cu Academica Clinceni şi Chindia Târgovişte.

FCSB este pe locul 7 în Liga 1. Are 12 puncte după primele 8 etape! Roş-albaştrii tocmai au “demolat-o” pe Dinamo, în Derby de România, scor 6-0. A fost un rezultat istoric!

Reclamă
Reclamă

Constantin Budescu, ghinion teribil înainte de Derby de România

Mușcat de un păianjen înainte de derby, Budescu a fost nevoit să ajungă “la cuțit”. Mihai Stoica susține că acesta a suferit ușoare intervenții chirurgicale, două la număr, una chiar cu o zi înaintea meciului, pentru a-i scoate “sângele ăla rău”.

Da, a fost mușcat de un păianjen, nu e glumă, i s-a umflat piciorul, a luat un antibiotic și nu și-a făcut efectul.

A fost nevoie de o intervenție să îi scoată sângele ăla rău. S-a antrenat, iar cu o zi înainte de meci a trebuit să-l taie iar puțin pentru a scoate ce a rămas“, a declarat Mihai Stoica la digisport.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Capul Verde cea mai frumoasă poveste de la Cupa Mondială?
Loading ... Loading ...
Citește și:
9:53

Unde se transferă Denis Drăguş? FCSB se bate cu un club uriaş pentru semnătura atacantului

8:44

Erling Haaland a surprins iar înaintea duelului cu Brazilia de la Mondial! Ce a spus de Selecao: “Incredibil”

8:26

Fostul jucător de la FCSB a semnat în Liga 3

8:16

Colegul lui Lionel Messi, uluit de ce face superstarul la 39 de ani: “E cel mai mare sportiv din istorie”

7:31

Drake s-a pozat cu Cristiano Ronaldo şi a avut un mesaj amuzant care a devenit viral: “Jur!”

7:30

“FIFA, faceți ceva”. Henry, contrariat după ce Messi a fost “jucătorul meciului” în Argentina – Capul Verde

1 Comunicatul FIFA după scandalul golului anulat în minutul 90+13 la Portugalia – Croaţia 2-1 2 Răzvan Lucescu a semnat contractul carierei! Salariu „faraonic” pentru antrenorul român 3 VIDEOCe le-a spus arbitrul croaţilor după cea mai controversată fază de la Mondial, din minutul 90+13 al partidei cu Portugalia 4 “De ce l-ați scos pe Ronaldo?”. Răspunsul tranșant al lui Roberto Martinez după “thriller-ul” Portugalia – Croația 5 VIDEOPortugalia – Croația 2-1! Dramatism total! Croații, gol anulat la ultima fază! Goncalo Ramos, eroul lusitanilor 6 Neluțu Varga a rezolvat al șaptelea transfer al verii la CFR Cluj: „Ne va ajuta foarte mult”
Citește și