Edi Iordănescu a rupt tăcerea după ce a plecat de la CFR Cluj. Antrenorul de 42 de ani a recunoscut că nu negociează în acest moment cu altă echipă. Edi Iordănescu a vrut să savureze succesul din campionat alături de formația din Gruia.
Edi Iordănescu a rupt tăcerea după ce a plecat de la CFR Cluj
„Nu am nicio ofertă! Am refuzat să vorbesc cu toți cei care m-au contactat, pentru că așa mi se părea normal. O să-mi verific și mailul, că am văzut că se poartă ofertele pe mail în ultima vreme…”, a declarat Edi Iordănescu, potrivit Fanatik.
Edi Iordănescu a semnat cu CFR Cluj în decembrie 2020, după plecarea lui Dan Petrescu.
Cu Edi Iordănescu pe bancă, CFR Cluj a câştigat 20 dintre cele 29 de meciuri. În primul mandat la echipă, fiul lui Anghel Iordănescu a fost demis după numai trei partide.
„A fost o provocare pentru mine, dar aveam încredere. Uitați-vă la toate echipele din Liga 1 pe unde am fost, eu mi-am îndeplinit mereu obiectivele, ba le-am și depășit. Așa și la CFR! Diferența a fost că la Pandurii, Astra și Gaz Metan am construit echipele de la zero, la CFR a fost un context diferit.
Și apropo de îndoit, nu aveam cum să luăm titlul dacă persoana principală care trebuie să dea încredere și să arate drumul, adică eu, aș fi avut vreun dubiu”, a mai spus Edi Iordănescu, despre cel de-al doilea mandat al său la CFR Cluj.
În ultima etapă a sezonului, CFR Cluj a învins-o cu 2-0 pe rivala FCSB. Ardelenii au sărbătorit cel de-al patrulea titlu consecutiv în fața fanilor.
- Edi Iordănescu nu mai este la CFR Cluj
- Antrenorul nu are nicio ofertă nouă
- Marele Premiu al Italiei se vede LIVE în AntenaPLAY, în perioada 4-6 septembrie
- Campionatul European de volei feminin va fi LIVE în AntenaPLAY, în perioada 21 august – 6 septembrie
- Adrian Mititelu deschide proces la TAS după ce l-a pierdut gratis pe Bauza! Suma uriaşă pe care o cere: „Şi-au asumat”
- George Ganea a schimbat iar echipa! Cu cine a semnat fiul lui Ionel Ganea
- OFICIAL | Gicu Grozav a fost prezentat la noua sa echipă! Unde a ajuns să joace fotbalistul cu 243 meciuri în Liga 1
- FCU Craiova şi-a prezentat noul antrenor! Adrian Mititelu l-a convins să revină după 8 ani la echipă
- Jurnal Antena Sport | Îl plâng toți dinamoviștii


































