“Cine a spus că îl apreciem pe Edi Iordănescu? După ce l-am ofertat, am închis ambasadele cu Edi Iordănescu. Îi urez succes și așteptăm să vedem desfășurarea de forțe pentru că acolo e un câmp de bătălie”, a spus Mihai Rotaru, la Digi Sport.
Edi Iordănescu şi clauzele din contractul cu Gigi Becali
Edi Iordănescu a acceptat să o antreneze pe FCSB doar după ce Gigi Becali i-a acceptat toate condițiile, inclusiv faptul că patronul nu are voie să se implice în viața echipei, lucru stipulat în contract.
Cu toate acestea, Ilie Dumitrescu nu are încredere în promisiunile lui Gigi Becali. De altfel, „Mister” e de părere că majoritatea clauzelor din contractul lui Edi Iordănescu sunt irelevante, cu excepția celei de reziliere.
„Voi credeți că un tribunal sportiv va lua în calcul clauzele conform cărora Gigi n-are voie să vorbească? Singura clauză corectă e cea de reziliere. Celelalte, că nu poți vorbi, că nu poți ieși public, nu vor fi luate în calcul!
Singura clauză care stă în picioare în contract este aceea care obligă FCSB să plătească 500.000 de euro în cazul în care renunță la Edi”, a declarat Ilie Dumitrescu, potrivit digisport.ro.
Edi Iordănescu a semnat un contract valabil până la finalul sezonului şi va avea un salariu lunar de 15.000 de euro. El va încasa o primă de 100.000 de euro dacă o va face pe FCSB campioană pentru prima dată după o pauză de 7 ani! 500.000 de euro este clauza de reziliere a contractului.
- Mihai Rotaru l-a dorit pe Edi Iordănescu la Craiova
- Iordănescu a acceptat contractul lui Gigi Becali
- Columbia - Portugalia e duminică, de la ora 02:30, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Iordania - Argentina e duminică, de la ora 05:00, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Părinții și suporterii abuzivi de la meciurile de juniori, subiect de discuție în Comitetul Executiv FRF. Ce modificări apar
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo































