Edi Iordănescu pleacă de la CFR Cluj! Antrenorul şi-a anunţat despărţirea de campioana României: „Nu plec pentru bani!”

Dragoș Vasile Publicat: 1 iunie 2021, 21:10

Comentarii
Edi Iordănescu pleacă de la CFR Cluj! Antrenorul şi-a anunţat despărţirea de campioana României: „Nu plec pentru bani!

Edi Iordănescu

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Edi Iordănescu pleacă de la CFR Cluj. Antrenorul a anunţat şi-a anunţat despărţirea de campioana României prin intermediul unui mesaj pe reţelele de socializare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Edi Iordănescu pleacă de la CFR Cluj: „Sunt mândru că am reprezentat Clujul!

„Contractul meu cu CFR se termină oficial în câteva zile şi doresc să mulţumesc din suflet echipei, băieţii au fost speciali şi mă bucur că am reuşit această performanţă extraordinară împreună. Am lucrat cu un grup deosebit, total profesionist, de care nu ai cum să nu te ataşezi.

Fiecare în parte va rămâne în sufletul meu. Mulţumesc preşedintelui, care a crezut necondiţionat în mine şi a fost mereu un factor major de echilibru, patronului, care ştiu ce eforturi face pentru echipă şi cât suflet pune şi întregii conduceri.

Mulţumesc suporterilor pentru momentele speciale de la ultimul joc şi pentru dragostea lor pentru echipă şi nu în ultimul rând staff-ului tehnic care a fost la nivel înalt, staff-ului medical şi tuturor celor implicaţi în activitatea zilnică a echipei!! Sunt mândru că am reprezentat Clujul şi clujenii!! HAI CFR, CAMPIOANA ROMÂNIEI!!

PS – Nu am venit pentru bani la CFR şi nu plec pentru bani. Nu am un acord dat în altă parte şi nu ştiu ce o să-mi ofere viitorul. Am refuzat orice fel de contact până în acest moment şi prioritate a avut mereu CFR, doar că uneori în viaţă, chiar dacă există o dorinţă comună, există riscul să nu găseşti calea comună!!”, a scris Edi Iordănescu pe Facebook.

Reclamă
Reclamă

Edi Iordănescu, primul titlu din cariera de antrenor

Cu Edi Iordănescu pe bancă, CFR Cluj a câştigat al 7-lea titlu de campioană şi al 4-lea la rând. Iordănescu a adunat 20 de victorii în 29 de meciuri şi a cucerit primul titlu din carieră.

CFR Cluj a egalat un record ce datează de peste 20 de ani. Este prima echipă care reuşeşte să lege o serie de 4 titluri consecutive. Steaua a fost ultima echipă care a reuşit o astfel de performanţă la mijlocul anilor ’90.

Reclamă

În acest moment, Edi Iordănescu ar avea pe masă o ofertă consistentă de la arabi. El şi staff-ul său ar urma să primească un salariu salariu anual de 1,5 milioane de dolari, la care s-ar adăuga bonusuri.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va trece FCSB de Auda după 2-3 în tur?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:00

Gigi Becali s-a ţinut de cuvânt! Surprizele din primul 11 ale FCSB-ului! Alegerea riscantă a roş-albaştrilor

17:52

Echipele de start la FK Auda – FCSB LIVE TEXT (19:00). Gruparea roș-albastră forțează calificarea în turul 3 Conference League

17:48

Rapid vrea să transfere un jucător de 35 de ani din Liga a 2-a! Giuleştenii, ironizaţi: „Îi ajutăm, sunt amărâţi”

17:44

Adrian Mititelu s-a uitat la Universitatea Craiova – Levski şi a reacţionat: „Mi-a plăcut!”

17:44

Arbitrul de la finala Cupei Mondiale a rupt tăcerea. Ce a spus despre Messi și meciul câștigat de Spania

17:20

Câte beri s-au băut pe „Ion Oblemenco” la Universitatea Craiova – Levski Sofia. S-au făcut bani frumoşi!

1 Bătaie în toată regula la vestiare după Universitatea Craiova – Levski Sofia 2-2! De la ce a pornit totul 2 Dinamo achită clauza de reziliere și face transferul mult așteptat 3 Bulgarii se tem de intervenţia UEFA, după ce Levski a eliminat-o pe Universitatea Craiova din Champions League 4 FotoCu cine „l-a schimbat” Simona Halep pe Dorin Mateiu. Fosta sportivă, fotografii cu favoritul lui Stere Halep 5 Universitatea Craiova – Levski Sofia 2-2. Campioana României este eliminată din Liga Campionilor 6 Fostul star din Premier League, ajuns la 34 de ani, e acum magazioner. Povestea tristă din spate: „Luam pastile”
Citește și