Edi Iordănescu îl copiază pe Dan Petrescu! Aceeaşi victimă, acelaşi adversar, aceeaşi schimbare! CFR l-a pierdut şi pe Rondon

Mihai Ispas Publicat: 13 decembrie 2020, 18:29 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:06

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Andrei Joca, înlocuit din nou în startul derby-ului cu FCSB

În vară, Andrei Joca a fost sacrificat de Dan Petrescu în derby-ul cu FCSB, după doar 7 minute. În locul lui a intrat Alex Chipciu.

Edi Iordănescu l-a copiat pe Dan Petrescu şi l-a înlocuit pe Andrei Joca

Şi în această seară, meciul cu FCSB a fost unul trist pentru jucătorul în vârstă de 20 de ani. Edi Iordănescu l-a înlocuit pe Joca încă din minutul 3. Acesta a fost introdus titular pentru a respecta regula jucătorilor sub 21 de ani. Culmea, în teren a intrat acelaşi jucător, Alex Chipciu.

CFR a mai făcut o schimbare în startul partidei, dar din alte motive. Mario Rondon i-a lăsat locul lui Jakub Vojtus, în minutul 8.

Iordănescu a rămas fără principalul său om din atac, după ce l-a pierdut şi pe Gabriel Debeljuh. Croatul a suferit o comoţie la meciul cu Young Boys şi nu a putut fi folosit cu FCSB.

18:59 FotoMarian Drăgulescu se însoară a treia oară! Cât de frumoasă este femeia care l-a convins să ajungă iar în faţa altarului 18:28 Rapid, sancţionată de Comisia de Disciplină înaintea meciului cu FCSB! Anunţul făcut de clubul din Giuleşti 18:02 EXCLUSIVVictor Piţurcă şi-a dezvăluit marele vis, la împlinirea a 68 de ani! 17:42 „Eu sunt pisică, nu cârtiţă” Bogdan Lobonţ a venit cu replica, după derapajul lui Robert Niţă: „Vă spun un principiu fundamental” 17:27 VideoCamelia Bălţoi îţi prezintă AntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 8 mai 17:03 FotoCamila Giorgi s-a retras din tenis! Modul uluitor prin care italianca a ales să îşi încheie cariera 16:35 Gigi Corsicanu l-a atacat pe Bogdan Lobonţ: „Nu avea ce să mai caute în casa noastră”! Apel către toţi suporterii Rapidului! 16:00 Ionuţ Chirilă e gata să devină antrenorul lui Dinamo şi în Liga a 2-a: „Am construit cea mai puternică generaţie” 15:50 Real Madrid – Bayern Munchen LIVE TEXT (22:00). Meci infernal pe Santiago Bernabeu. Vom afla finala Ligii Campionilor 15:46 Ma Long, cel mai bun jucător de tenis de masă din istorie, nu îşi va putea apăra titlul olimpic la Paris. Anunţ şoc Vezi toate știrile