Edi Iordănescu, presiune uriaşă la debutul la FCSB! E la 10 puncte de liderul CFR. “Sunt niște lucruri care nu ne fac plăcere, e o distanță destul de mare”

Antena Sport Publicat: 22 august 2021, 14:02

Comentarii
Edi Iordănescu, presiune uriaşă la debutul la FCSB! E la 10 puncte de liderul CFR. Sunt niște lucruri care nu ne fac plăcere, e o distanță destul de mare

Captură Youtube

“Suntem în fața unui joc important pentru că deja este competiție și în economia clasamentului sunt niște lucruri care nu ne fac plăcere, e o distanță destul de mare până la locul 1 și produce presiune suplimentară.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Edi Iordănescu: Cred că participarea foarte scurtă în Europa a lor i-a dat puțin peste cap

În afara de asta, întâlnim un adversar care este la un nivel foarte bun, în ciuda ultimelor rezultate, dar nu pot să mă las păcălit de ele. Sepsi este o echipă bună, îl cunosc pe Leo foarte bine, este un antrenor extrem de implicat și știu cum gestionează echipa și momentele.

Cred că participarea foarte scurtă în Europa a lor i-a dat puțin peste cap, dar dacă va uitați la lot veți vedea că nu sunt deloc inferiori, ba chiar din contră. Au schimbat structura de joc de la un meci la altul, mă aștept la un meci complicat cu o echipă agresivă, bine organizata.

Sper să fim inspirați în alegerile făcute și băieții să intre și să interpreteze jocul în așa fel încât să ne ajute”, a spus Edi Iordănescu, într-o conferinţă de presă.

Gigi Becali, greu de ţinut în frâu de Edi Iordănescu

Patronul lui FCSB a anunţat că nu va mai face schimbările la echipă, odată cu venirea noului antrenor, dar Dumitru Dragomir nu îl crede.

Reclamă
Reclamă

Fostul conducător al fotbalului românesc este sigur că lui Becali îi va fi greu să se abţină. Nici măcar clauzele pe care le are Edi Iordănescu în contract nu vor putea să facă diferenţa.

„(Reporter: Se retrage Gigi Becali?) Să dea Dumnezeu să fie aşa, dar eu nu cred. După cum îl ştiu pe Gigi, el e comandantul!„, a declarat Dumitru Dragomir pentru AS.ro.

„Le garantez că foarte multe lucruri, pe care probabil le-au digerat mai greu şi nu le-au plăcut, vor fi 100% în mâna mea. Îmi asum tot ce înseamnă activitatea echipei„, a transmis Iordănescu la conferinţa de presă. Antrenorul lui FCSB poate rupe contractul unilateral în situaţia în care finanţatorul va critica antrenorul sau jucătorii în public, dar şi dacă patronul va da ordine ca un jucător să joace, sau să fie scos din lot.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

O va duce Mirel Rădoi pe FCSB în Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:53

EXCLUSIVNicolae Stanciu, mesaj tranşant! Ce a spus despre o eventuală retragere de la echipa naţională

18:42

Anunţul tranşant al impresarului lui Denis Drăguş despre transferul atacantului la FCSB!

18:31

Erling Haaland, moft de jumătate de milion de euro! Starul de la Manchester City, unul din cei 150 de norocoși

18:17

Jucătorul vândut de Gigi Becali în pierdere, aşteptat să semneze în România: “Luăm legătura cu el, e binevenit”

18:11

Doi jucători nu mai intră în planurile lui Gică Hagi la naţionala României. Gigi Becali ştie cine sunt

17:51

Federația de Fotbal din Slovacia, explicații după ce s-a refuzat suspendarea meciului cu România

1 Rednic, semnal de alarmă: „Nu știu cum cei din jur nu au văzut asta” Ce a observat la Lucescu în Turcia 2 UPDATEPrimul verdict după ce Mircea Lucescu a fost internat. Anunțul oficial al spitalului 3 “Astăzi voi semna.” Transfer surpriză pentru Bogdan Vătăjelu 4 Ce lovitură dă Barcelona pe piaţa transferurilor! Anunţul făcut de Mundo Deportivo 5 Putin, anunț în ziua cea mare: „Rusia este pregătită” 6 Foto“Nu plătesc taxe” Adrian Mutu a răbufnit după ce a investit 1.5 milioane de euro alături de un român cunoscut!
Citește și