Edi Iordănescu, ultimele detalii despre debutul lui Constantin Budescu la FCSB: “Îl aşteptăm!” “Magicianul” este rezervă în derby-ul cu FC U Craiova 1948

Dragoș Vasile Publicat: 18 septembrie 2021, 19:11

Comentarii
Edi Iordănescu, ultimele detalii despre debutul lui Constantin Budescu la FCSB: Îl aşteptăm! Magicianul este rezervă în derby-ul cu FC U Craiova 1948

Facebook Mihai Stoica

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Edi Iordănescu, ultimele detalii despre debutul lui Constantin Budescu la FCSB

Antrenorul FCSB nu l-a titularizat pe Constantin Budescu în derby-ul cu FC U Craiova 1948. Antrenorul şi-a justificat decizia explicând că “magicianul” mai are nevoie timp de recuperare şi nu este încă pregătit pentru a evolua din primele minute.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Trebuie să demonstrăm continuitate. Meciul cu Dinamo a fost un nou început. Suntem foarte montaţi pentru că ne aşteaptă un meci complicat. Sunt alegerile mele, e o săptămână aglomerată. Am analizat toată situaţia.

Alegerile nu le comentez public. Sper ca cine intră să demonstreze. Vedem. E un juc cu un adversar care e conectat. Ne interesează rezultatul. Îl aşteptăm, nu este încă 100%. Încercăm să îl ajutăm pentru ca şi el să ne ajute”, a anunţat Edi Iordănescu.

Tot înaintea derby-ului, antrenorul FCSB a fost deranjat de starea gazonului. “E o suprafață ce nu face cinste acestui stadion. Se vorbește de mult timp despre acest stadion. S-a zis că s-a rezolvat, dar cred că s-a rezolvat doar la nivel declarativ. Este foarte prost gazonul, dar încercăm să depășim”, a mai spus Iordănescu.

Constantin Budescu, ghinion teribil înainte de Derby de România

Mușcat de un păianjen înainte de derby, Budescu a fost nevoit să ajungă „la cuțit”. Mihai Stoica susține că acesta a suferit ușoare intervenții chirurgicale, două la număr, una chiar cu o zi înaintea meciului, pentru a-i scoate „sângele ăla rău”.

Reclamă
Reclamă

„Da, a fost mușcat de un păianjen, nu e glumă, i s-a umflat piciorul, a luat un antibiotic și nu și-a făcut efectul.

A fost nevoie de o intervenție să îi scoată sângele ăla rău. S-a antrenat, iar cu o zi înainte de meci a trebuit să-l taie iar puțin pentru a scoate ce a rămas„, a declarat Mihai Stoica la digisport.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:10

Moment tensionat în echipa Angliei, înainte de Cupa Mondială 2026! Thomas Tuchel şi-a asumat responsabilitatea

11:10

Eroii Campionatului Mondial | Antoine Griezmann: Cum “Micul Prinț” a devenit regele lumii peste noapte

11:04

Cea mai valoroasă naţională de la Campionatul Mondial nu e şi favorita turneului. Cum arată Top 10

10:50

Ceremonia de Deschidere a Cupei Mondiale 2026 (20:30, Antena 1 şi AntenaPLAY). Shakira dă startul petrecerii în Mexico City

10:45

Mexic – Africa de Sud LIVE VIDEO (22:00, Antena 1 și AntenaPLAY). Start pe Azteca la Campionatul Mondial

10:35

VIDEO“Totul e pregătit”. Imagini fabuloase de pe Estadio Azteca, înaintea meciului de deschidere de la Campionatul Mondial

1 Primele întăriri pentru Nuno Campos la Dinamo! Jucătorul e aşteptat la reunire 2 „Cel mai valoros”. Gigi Becali a dat lovitura: noul jucător de la FCSB, așteptat să facă diferența 3 Răzvan Lucescu, negocieri avansate pentru a deveni înlocuitorul lui Roberto Mancini. Echipa care-l vrea pe bancă 4 FCSB, gata de noi mutări. Dezvăluirea momentului făcută de omul care se ocupă de transferuri 5 Nuno Campos a decis! Cine este primul nume care o va părăsi pe Dinamo: „Nu face parte din proiectul lui” 6 S-a aflat numele echipei care vrea să-l transfere pe Darius Olaru. Nu e din Olanda, cum a anunțat Gigi Becali
Citește și