Închide meniul

Edi Iordănescu, ultimele detalii despre situația lui Constantin Budescu la FCSB: “Trebuie să avem răbdare cu el!”

Dragoș Vasile Publicat: 11 octombrie 2021, 17:42

Comentarii
Edi Iordănescu, ultimele detalii despre situația lui Constantin Budescu la FCSB: Trebuie să avem răbdare cu el!

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Edi Iordănescu, ultimele detalii despre situația lui Constantin Budescu

Edi Iordănescu are încredere deplină în Constantin Budescu și nu pune presiune pe mijlocaș. Chiar dacă acesta nu se află într-o formă excelentă, antrenorul FCSB anunță că are răbdare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

„După trei luni de pauză este foarte greu. Chiar dacă a mai avut activitate individuală și a mers la sală, Budescu nu a mai făcut pregătire împreună cu echipa și nu a fost implicat într-un asemenea program. E dificil să vii după mai multe luni de lipsă de activitate și în scurt timp să te pui la punct.

Trebuie să îți recapeți tonusul, condiția fizică și aceste lucruri se fac pas cu pas. Fotbalul nu l-a uitat, dar la fotbal trebuie să alergi și să ai un ritm bun. Trebuie să avem răbdare cu el, pentru că este un jucător foarte implicat și sunt sigur că ne va ajuta foarte mult în viitor!”, a spus Edi Iordănescu pentru realitateasportiva.net.

Constantin Budescu a marcat golul victoriei în Chindia – FCSB 0-1

Chindia Târgovişte – FCSB 0-1. Constantin Budescu a oferit prima reacţie după golul marcat în minutul 90+7. Mijlocaşul a transformat o lovitură de la 11 metri şi a adus toate punctele în tabăra roş-albaştrilor.

„Mereu am jucat bine aici, din păcate pentru alte echipe. Ne bucurăm pentru cele trei puncte. Sunt obişnuit cu presiunea. A fost un meci greu, iar după eliminare ne-a fost mai greu. Am avut ocazii. Ăsta e fotbalul. E foarte mare bucuria. Este un sentiment mult mai plăcut când marchezi în ultimul minut.

Reclamă
Reclamă

De mâine trebuie să revenim. Nu mă simt rău deloc. Depinde de meci, de echipă. Antrenorul decide cine joacă şi cine nu. Avem un singur obiectiv şi trebuie să facem o echipă puternică care să ajungă în grupele Europa”, a spus Constantin Budescu la finalul meciului.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

E o pierdere pentru FCSB plecarea lui Adrian Şut?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:15
Arsenal – Liverpool 0-0. Portarul “cormoranilor”, Alisson, a fost omul meciului! Cum arată clasamentul
0:15
„Milan, grațiată de Stanciu!”. Italienii au reacționat, după ce românul a ratat un penalty în 90+8 pe San Siro
23:51 8 ian.
AC Milan – Genoa 1-1. Nicolae Stanciu a ratat un penalty uriaș pentru „grifoni” în prelungiri
23:36 8 ian.
Gigi Becali a anunţat cât plăteşte pentru “noul Rădoi” de la FCSB: “Dădeam oricât pe el”
23:22 8 ian.
Dialog „încins” în Atletico – Real Madrid 1-2: „Florentino o să te dea afară”
23:17 8 ian.
El Clasico în finala Supercupei Spaniei, pentru a 4-a oară consecutiv! Ce s-a întâmplat în celelalte 3 derby-uri
1 Mirel Rădoi revine pe bancă! Lovitură de proporții dată de fostul tehnician al Craiovei 2 Gigi Becali face transferul iernii în fotbalul românesc. Adrian Şut pleacă de la FCSB 3 Scandal la aeroport la plecarea lui Adrian Şut din Antalya: “A fost o onoare să joc pentru FCSB” 4 Gigi Becali a anunţat transferul iernii în Liga 1! Salariul e uriaş. Toate detaliile mutării 5 Gigi Becali a anunţat preţul real cu care l-a vândut pe Adrian Şut! 6 Scandal la CFR Cluj! Neluţu Varga a ameninţat că nu mai bagă deloc bani la formaţia din Gruia!
Citește și