Burleanu acuză cluburile că au greşit în momentul în care au cerut ca jucătorii să iasă din cantonament.
"Emoţiile cele mai mari le avem cu Liga 1. La liga a doua avem suficiente date. 3 echipe se află deja în cantonament până la finalul sezonului.
Greşeala care s-a făcut a fost la acea presiune din partea cluburilor de a părăsi cantonamentele după două săptămâni. Era inevitabil să nu apară îmbolnăviri apoi", a declarat Răzvan Burleanu după finala Cupei.
Burleanu: "Trebuie să luăm în calcul orice"
Burleanu este sceptic în ceea ce priveşte prezenţa spectatorilor pe stadion, în viitorul apropiat, deşi susţine că şi-ar dori acest lucru.
"Sunt o persoană optimistă, dar trebuie să luăm în calcul orice. Aşteptăm să vedem ce informaţii primim din partea autorităţilor. Vrem ca 10 la sută din capacitatea stadionului să fie ocupată, cu tot ceea ce înseamnă distanţarea, dar în momentul de faţă nu are niciun sens să forţăm autorităţile să ne dea voie cu fani pe stadion", a mai spus Burleanu.
- COVID-19 a lovit din plin Liga 1
- Anunţul făcut de Răzvan Burleanu
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- O fostă câștigătoare a Cupei României, exclusă din campionat. A apelat la un gest gândit și de Gigi Becali
- Marius Ştefănescu, o nouă ofertă din România: “Va dori să meargă în prima ligă”
- Ianis Hagi, integralist în Alanyaspor – Galatasaray 1-2. Ce șanse are echipa românilor să meargă mai departe
- Afacerea în care Adrian Mititelu a pierdut 40 de milioane de euro: “Ştiu că vi se pare o nebunie”
- “Mi-am vândut tot ce aveam”. Sacrificiul imens făcut de jucătorul pe care FCSB plătea 1 mil. €. Ce face acum
































