"Este mondial omul ăsta, sper să plece mai repede din România!" Mateiu, adus în pragul disperării de un jucător de la CFR Cluj

Publicat: 3 august 2020, 20:26
Actualizat: 12 mai 2021, 10:12

Alexandru Mateiu a fost extrem de dezamăgit după ce Craiova a pierdut titlul pe teren propriu, în faţa celor de la CFR Cluj.

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

Vinicius a fost omul meciului. Acesta a marcat un gol şi a obţinut şi un penalty.

"Este foarte dureros, eram cea mai bună echipă din campionat, am jucat şase meciuri formidabile, păcat că a venit pauza asta şi ne-a dat peste cap şi astăzi nu am fost cum trebuie.

Normal, am visat, că eram o echipă bună, o echipă în formă şi nu ne gândeam. Niciun om, nici în afara stadionului nu se gândea că azi o să pierdem, mai ales acasă dar felicit CFR-ul că a fost azi mai în formă ca noi. Vinicius numărul 1, este mondial omul ăsta, sper să plece cât mai repede din România. Au meritat victoria per total. Nu ne-am simţit foarte bine, cred că pauza asta ne-a dat peste cap şi azi nu am fost ce trebuia să fim. Cred că la anul o să câştigăm detaşat. Dacă am ajuns până în momentul ăsta. înseamnă că au meritat", a declarat Alexandru Mateiu, la finalul partidei cu CFR Cluj.

Craiova – CFR 1-3, filmul meciului

Craiova a deschis scorul în minutul 10, printr-un şut superb al lui Dan Nistor. Ardelenii au egalat în minutul 36 prin Vinicius.

Echipa lui Dan Petrescu, fără el pe bancă, a preluat controlul partidei şi a mai marcat de două ori în repriza secundă, prin Boli, în minutul 56, şi Deac, din penalty, în minutul 77.

George Baltă, la AS.ro LIVE

23:00 MERCATO 2022 | Dusan Vlahovic, transferul iernii! Atacantul Fiorentinei a semnat cu Juventus. Inter Milano a făcut o nouă mutare de titlu. FC Barcelona a cheltuit o avere cu Ferran Torres. Cele mai tari transferuri sunt AICI 22:30 Sepsi – Universitatea Craiova 3-1 | ”Sunt dezamăgit de reacția lor!” Laurențiu Reghecampf, ”săgeți” către jucătorii săi. Ce spune despre zvonurile privind demiterea 22:23 NEWS ALERTDenis Alibec, prezentat oficial de Atromitros. Anunțul făcut de greci. Prima reacție a atacantului 22:11 Sepsi – Universitatea Craiova 3-1 | ”Nu reușeam să marcăm nici în două zile!” Nicușor Bancu și-a făcut praf colegii: ”Selecționerul n-a avut ce să vadă la noi!” 22:09 Sepsi – Universitatea Craiova 3-1 | „Am avut gol valabil! Mereu am cerut VAR!” Andrei Ivan iese la atac după ce i-a fost anulat un gol: „M-am uitat și la vestiar!” 21:50 Sepsi – Universitatea Craiova 3-1 | Oltenii tremură pentru play-off! Echipa lui Reghecampf, răpusă de Achahbar. Scandal de arbitraj la Sfântu Gheorghe 21:35 EXCLUSIVAcademica Clinceni – Farul Constanța, în pericol să nu se joace! Ilfovenii mai au doar 11 jucători valizi 20:44 Sepsi – Universitatea Craiova | Eroare uriașă de arbitraj la Sfântu Gheorghe! Elvir Koljic a reușit un gol „a la Diego Maradona” 20:17 EXCLUSIVGigi Becali a ales noul “bombardier” de la FCSB: “El e atacantul nostru! Va fi titularul echipei!” 19:57 Radu Drăgușin, coechipier cu Diego Costa și Frank Ribery! Internaționalul de tineret va face parte dintr-un proiect uriaș în Serie A