Închide meniul

“Este un transfer ratat! Nu-l văd aşa bun!” Florin Manea a făcut praf mutarea de play-off a Rapidului: “Nu aș fi dat banii ăștia!”

Dragoș Vasile Publicat: 12 ianuarie 2022, 10:56

Comentarii
Este un transfer ratat! Nu-l văd aşa bun! Florin Manea a făcut praf mutarea de play-off a Rapidului: Nu aș fi dat banii ăștia!

Florin Manea este un impresar din România / ALEXANDRU DOBRE / MEDIAFAX FOTO

Florin Manea a făcut praf mutarea de play-off a Rapidului

Rapid a plătit 100.000 de euro pentru transferul lui Răzvan Onea. Florin Manea contestă transferul giuleştenilor şi l-a criticat pe fotbalist, pe care nu îl vede titular la echipa lui Mihai Iosif.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

„Sincer? Onea este un transfer ratat! Nu aș fi dat banii ăștia. Dacă dai 100.000, nu semnezi cu el pe doi ani și jumătate, ci pe patru ani. Ar trebui să-ți protejezi investiția!

Nu poți să dai la doi ani câte 100.000 pe un jucător. La banii pe care îi are Rapid… dădeai 800.000 pe vremea lui Copos. Nu cred că Onea o să se impună. Nu-l văd așa bun. Salariul lui nu cred că e mai mare de 5.000 de euro”, a declarat Florin Manea, potrivit prosport.ro.

Rapid, înfrângeri pe linie în Antalya

Rapid a fost învinsă, marţi, cu scorul de 3-1, de echipa de liga a doua turcă Samsunspor, în cadrul stagiului de pregătire efectuat în Antalya

Au marcat Saifeddine Alami, în minutul 79, pentru rapidişti, respectiv Berk Taskin, în minutul 11, şi Eraldo Cinari în minutele 17 și 33, pentru echipa turcă. Rapid a lovit de două ori bara adversă, prin Dandea și Dumitrescu.

Reclamă
Reclamă

Antrenorul Mihai Iosif a folosit următoarea echipă: Moldovan (Drăghia ’46) – Săpunaru (Stănici ’65), Dandea, D. Grigore (Ignat 30) – Goge, Albu (A. Dumitrescu ’80), Crepulja, Florică (Demici ’46) – Moise (Alami ’46), Bnou Marzouk (Pănoiu ’46), R. Ilie.

Rapid a pierdut și primul amical disputat în cantonamentul din Turcia, dumincă, cu scorul de 2-1, de echipa turcă Diyarbakir, din liga a treia. Adrian Bălan a deschis scorul în minutul 8, dar turcii au întors scorul după pauză. Au marcat Bilal, în minutul 69, şi Baran Asik, în minutul 83.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
9:33
Ce notă a luat Vlad Dragomir după ce a fost aproape de un gol de senzație cu Juventus? Reacția italienilor
9:05
Olandezii au reacționat când au văzut situația incredibilă de la FCSB: “Probleme uriașe”
8:41
De 22 de sezoane nu i s-a mai întâmplat asta lui Real Madrid. Contraperformanța din meciul cu Manchester City
8:32
Thibaut Courtois a dat cărţile pe faţă despre relaţia vestiarului cu Xabi Alonso
8:24
Conducerea lui Real Madrid i-a decis viitorul lui Xabi Alonso. Anunţul spaniolilor după eșecul cu Man. City
8:20
Xabi Alonso, întrebat dacă pleacă de la Real Madrid după eşecul cu City. Răspunsul direct
1 Gigi Becali vrea un alt fundaș din Liga 1, după ce transferul lui Kevin Ciubotaru a intrat în impas. Noua țintă de la FCSB 2 Arne Slot a recunoscut că nu a fost penalty în Inter – Liverpool 0-1! Reacţia genială a olandezului 3 Nota primită de Cristi Chivu după ce Inter a pierdut cu Liverpool. Verdictul dat de italieni 4 Cristi Chivu, reacție dură după penalty-ul controversat primit de Liverpool în victoria cu Inter: „Să înțeleagă!” 5 Lovitură pentru Universitatea Craiova! Un jucător de bază, direct pe masa de operaţie! Nu va mai juca în 2025 6 Super-transferul anunţat de Gigi Becali la FCSB nu e făcut! Agentul a rupt tăcerea: “Asta e prioritatea”
Citește și