Închide meniul

EXCLUSIV | Amintiri din derby-urile dintre FCSB și Dinamo. "Am fost lovit cu un telefon, încă am o cicatrice"

Iulian Focșăneanu Publicat: 9 mai 2020, 12:36

Fotbalistul de 32 de ani le-a purtat noroc roș-albaștrilor. A evoluat în trei partide cu marea rivală și și-a ajutat coechipierii să le câștige pe toate.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Daniel Georgievski rememorează confruntările cu Dinamo

Georgievski a avut și de suferit din partidele cu gruparea din Ștefan cel Mare. Nu jucătorii adverși i-au dat bătăi de cap, ci suporterii "câinilor roșii".

"Nu am cum să uit derby-urile cu Dinamo. Am un semn pe mână de când cineva a aruncat cu un telefon în mine. Meciul a fost atunci oprit pentru 10-15 minute. Voiam să bat un corner, dar nu puteam din cauza suporterilor care tot aruncau cu diverse lucruri în noi.

Cineva a aruncat cu un telefon, care a explodat și m-a tăiat la mână, a curs sânge…am și acum o cicatrice. Așadar, îmi amintesc foarte bine acele derby-uri cu Dinamo", a dezvăluit Georgievski pentru AntenaSport.

Daniel Georgievski a stat numai doi ani la FCSB, dar a ridicat trei trofee. A câștigat două titluri și o Supercupă a României. Laurențiu Reghecampf s-a bazat pe el în 46 de meciuri.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va lua Cristi Chivu titlul cu Inter în sezonul 2025-2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
22:17

LIVE SCORENorvegia – Italia 1-0. Meciurile serii din preliminariile pentru World Cup 2026

21:56

Gian Piero Gasperini, noul antrenor de la AS Roma! Tehnicianul a fost prezentat oficial

21:45

LIVE TEXTCristi Chivu, la Inter! Toate detaliile: înțelegerea a fost confirmată

21:42

Președintele lui Inter a confirmat înțelegerea cu Cristi Chivu: “Profilul potrivit pentru obiectivele noastre”

21:34

EXCLUSIVMircea Lucescu apelează la istorie! Ce le-a transmis tricolorilor înainte de Austria România: “Îi ştim toţi”

21:16

VideoJurnal AntenaSport | Adrian Frumosu i-a cucerit pe austrieci

1 „Am câștigat. Eu sunt Steaua”. Florin Talpan a anunțat victoria „militarilor” în procesul pentru palmares cu FCSB 2 Louis Munteanu a părăsit cantonamentul României, chiar înaintea meciului cu Austria! Anunţul FRF 3 Gigi Becali a anunțat transferul lui Dennis Politic la FCSB: „Azi semnăm”. Suma plătită către Dinamo 4 Florin Niţă, marea lovitură încercată de Dinamo pe piaţa transferurilor 5 BREAKING NEWSCristi Chivu semnează cu Inter! Gazzetta dello Sport: “Contract pe 2 ani!” 6 Dinamo vrea să transfere doi jucători de la Farul, după plecarea lui Dennis Politic la rivala FCSB
Citește și