Închide meniul

EXCLUSIV | Andrei Marc, prima reacţie după ce a fost testat pozitiv cu Covid-19. "Dacă nu mă omoară virusul, mă omoară plictiseala!"

Antena Sport Publicat: 29 iunie 2020, 13:45 / Actualizat: 12 mai 2021, 10:59

Comentarii
EXCLUSIV | Andrei Marc, prima reacţie după ce a fost testat pozitiv cu Covid-19. "Dacă nu mă omoară virusul, mă omoară plictiseala!"

Andrei Marc a fost testat pozitiv cu coronavirus

Fundaşul ilfovenilor a dezvăluit că abia al 3-lea test pe care l-a făcut a fost pozitiv. În primele două au fost descoperiţi anticorpi, dar virusul nu părea a mai fi în organism.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Andrei Marc are coronavirus

Andrei Marc a ajuns în spital joi, dar asigură că este asimptomatic. Aşteaptă să fie testat din nou, în a 8-a zi. Jucătorul de 27 de ani nu mai are răbdare.

"Mă simt foarte bine. Nu, am avut luni o durere de cap şi atât. Am făcut două teste, iar la al treilea am ieşit pozitiv. Primesc la 12 ore un antibiotic şi un paracetamol. M-au sunat foşti colegi care nu prea credeau în acest virus şi acum au început să creadă.

Sincer, e plictisitor să stai în spital, nu prea ai ce face. Nu ai voie să ieşi nicăieri. Sincer, coronavirusul este real, că stau de 5 zile în spital. Dacă nu mă omoară virusul, mă omoară plictiseala", a declarat Andrei Marc în exclusivitate pentru AntenaSport.

Fost jucător la FCSB şi Dinamo, Marc nu a intrat în contact cu coechipierii de la Concordia Chiajna. A fost în vacanţă până să fie testat pozitiv cu Covid-19.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Crezi că ar trebui ca Mircea Lucescu să fie pe banca naţionalei şi la baraj?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:58
“Rămâneți la baraj?”. Cum a răspuns Mircea Lucescu la întrebarea care stă pe buzele tuturor după meciul României
0:51
VideoRezumat România – San Marino 7-1 | “Tricolorii” merg la barajul pentru World Cup 2026
0:40
Ştefan Baiaram, prima reacţie după primul gol la naţională! Ştie ce se va întâmpla cu selecţionerul Lucescu
0:32
EXCLUSIVMircea Lucescu, mesaj categoric despre posibilele adversare de la barajul World Cup 2026: “Atâta tot”
0:17
EXCLUSIVDennis Man, dărâmat fiindcă tricolorii nu s-au calificat direct la Mondial: “Puteam să facem mult mai mult”
0:14
Mircea Lucescu, mesaj cu subînțeles legat de viitorul său. Ce le-a spus jucătorilor în vestiar după meci
1 EXCLUSIVAcuze fără precedent la adresa Cristinei Neagu. Atacul handbalistei care ne-a adus Liga Campionilor 2 Lotul ales de Mircea Lucescu pentru România – San Marino. Trei jucători, OUT 3 UPDATEFlorin Cernat, cale liberă spre FCSB. FC Voluntari a anunţat plecarea sa de la echipă 4 VIDEORomânia – San Marino 7-1. Tricolorii i-au “distrus” pe amatori după ce oaspeţii au deschis scorul 5 Sabrina Voinea, abuzată verbal de mama ei! Imagini teribile din sala de gimnastică: “Mami, nu mai pot!” 6 Florinel Coman, ca și plecat de la Al-Gharafa. Qatarezii au două variante
Citește și