Închide meniul
Video

EXCLUSIV | Cel mai contestat "decar" din istoria nationalei propune o măsură radicală: "Mai bine retragem numărul 10"

Antena Sport Publicat: 2 februarie 2021, 17:12 / Actualizat: 12 mai 2021, 12:53

Comentarii

De când e selecționer Mirel Rădoi, numărul 10 a ajuns la Alexandru Maxim. Florescu a fost criticat din toate părţile atunci când Răzvan Lucescu i-a dat numărul 10 la naţională. Zece meciuri a apucat să joace pentru Romania.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

George Florescu: "Mai bine retragem numărul 10"

"Mai bine retragem numărul 10 de la naţională. Haideti să îl retragem pentru că după Hagi și Mutu nu a mai fost niciun număr 10 la echipa națională. Poate că numărul 10 este doar Maradona și atât. Să se joace fără număr 10, hai să vedem dacă așa ajungem la un Campionat Mondial. Personal, l-aș vedea pe Ianis", a spus Florescu.

George Florescu: "N-am fost eu oaia neagră a naționalei"

Fotbalistul spune că a fost afectat de criticile aduse la adresa lui în perioada când Răzvan Lucescu în convoca la națională. Florescu era criticat mai cu seamă pentru că avea pe spate numărul 10.

"N-am fost eu oaia neagra a naţionalei! Am trăit momente în care oamenii au fost duri cu mine și m-a afectat. S-a găsit un țap ispășitor", a spus Florescu.

În prezent, Florescu s-a lăsat de fotbal. A renunțat la carne de cinci ani, însă mama lui l-a corupt de sarbători.  

Reclamă
Reclamă

"Am gustat niște cârnăciori făcuți de casă de maică-mea, mi s-a făcut poftă", a completat Florescu.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Denis Drăguş o pierdere mare pentru România pentru meciul cu Turcia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
9:53
Lista scurtă a lui Manchester City pentru a-l înlocui pe Pep Guardiola! Cei trei antrenori doriţi de “cetăţeni”
9:37
Cristiano Ronaldo poate pleca de la Al-Nassr! Posibilele destinații ale lui “CR7”. Anunțul făcut în Portugalia
9:35
Cum poate ajunge Farul lui Gică Hagi listat la bursă: “Hagi să fie vârful executivului. Să fie CEO”
8:59
Marius Șumudică a răbufnit în ultimul meci din Arabia Saudită: “Penalty, roșu, tot!”. S-a certat și cu secunzii
8:58
Numele uriaşe din fotbal care au intrat în ultimele luni de contract. Vedetele care pot semna cu oricine în acest moment
8:48
350.000 de euro pentru bronzul Anei Bărbosu! Un nou scandal în sportul românesc
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Karim Benzema a semnat! 2 A trecut vizita medicală și a semnat cu FCSB! Toate detaliile despre transfer 3 Gigi Becali pregăteşte cea mai tare lovitură din ultimii ani, la FCSB: “Aş da pe el 3 milioane de euro” 4 Jucătorul care face vizita medicală şi semnează azi cu FCSB. Suma de transfer 5 Pe cine ameninţă PAOK cu judecata, după moartea celor șapte suporteri greci în România 6 Mircea Lucescu, internat de urgenţă la Spitalul Universitar! Ce se întâmplă cu selecţionerul României
Citește și