La 23 de ani, Marvin Belecciu a adunat deja 18 titluri mondiale, la juniori şi seniori. Când era mic, era un copil fricos aşă că tatăl lui l-a dus la sală să înveţe arte marţiale.
"Este un stil de viaţă şi îl recomand tuturor copiilor de mici. Pentru că îţi dă o încredere în tine şi nu mai ai anumite frici", spune Marvin Belecciu.
Pandemia a lovit puternic în sporturile de contact, aşa că Marvin a trebuit să-şi găsească şi alte surse de venit. Specializat în kinetoterapie, el mai face masaj şi le predă arte marţiale copiilor. Colegii de la sală se lasă tot timpul pe mâna lui.
Marvin Belecciu: "La antrenament ne batem şi după aia îi repar acasă"
"I-am ajutat cu diferite probleme, un genunchi, cu spate, cu gâtul. La antrenament ne batem şi după aia îi repar acasă", mai spus Marvin, care visează să ajungă în UFC. În decembrie el va reveni în competiţii, la Belgrad.
"Ne antrenăm tot timpul pentru a fi în formă, pentru a ne simţi mai bine. Trebuie să mănânci ce trebuie, când trebuie, cum trebuie", a mai spus campionul mondial de kempo
- Marvin Belecciu are 23 de ani
- Marvin visează să ajungă în UFC
- Inter - Betis se va disputa sâmbătă, de la ora 20:30, live în AntenaPLAY
- Europe Smash - Sweden 2026 e live în AntenaPLAY în perioada 8-18 august
- OFICIAL | Gicu Grozav a fost prezentat la noua sa echipă! Unde a ajuns să joace fotbalistul cu 243 meciuri în Liga 1
- FCU Craiova şi-a prezentat noul antrenor! Adrian Mititelu l-a convins să revină după 8 ani la echipă
- Jurnal Antena Sport | Îl plâng toți dinamoviștii
- „De el depinde! Mai are și un patron…” Mesaj pentru Târnovanu de la un fost portar de la FCSB
- Noul stadion Dinamo ar putea găzdui o finală de cupă europeană: „Am discutat cu Lupescu”
































