Închide meniul

EXCLUSIV | Detalii de ultimă oră despre situaţia lui Constantin Budescu. "S-au înţeles şi sperăm să semneze"

Antena Sport Publicat: 24 ianuarie 2021, 12:47

EXCLUSIV | Detalii de ultimă oră despre situaţia lui Constantin Budescu. "S-au înţeles şi sperăm să semneze"

Constantin Budescu, aproape de plecarea de la Astra

"Clubul nu a primit nicio ofertă pentru Budescu. Întrebaţi-l pe el. Din discuţiile noastre, s-a înţeles cu domnul Niculae şi sperăm să semneze un nou contract cu Astra. A fost o discuţie a lui Eugen (n.r. – Eugen Neagoe) cu jucătorii, jucăm din 3 în 3 zile. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Nu a fost nicio răutate. A vorbit cu Budi, a vorbit să intre la pauză. El e cel mai bun jucător al nostru şi sperăm să rămână aşa. Mai sunt meciuri în care trebuie să îl menajăm", a spus Mara, pentru Antena Sport.  

Turcii anunţă transferul lui Constantin Budescu la Kayserispor

Pe de altă parte, turcii anunţă că Budescu este aproape de Kayserispor. "După ce nu a reușit să obțină semnătura lui Djokovic, Kayserispor s-a reorientat către Constantin Budescu, numărul 10 al Astrei Giurgiu”, scriu jurnaliștii de la Transfer Merkezi.

Gigi Becali ar fi dorit să-l transfere gratis pe Budescu la vară. Patronul lui FCSB nu a fost de acord să achite în această iarnă clauza lui de reziliere în valoare de 900.000 de euro. Sursa citată menționează însă că turcii vor negocia transferul imediat al lui Constatin Budescu, în schimbul unei sume de bani.

Altfel, Budescu a declarat că e dispus să revină la FCSB, echipă la care a mai jucat în perioada 017/18, sub comanda lui Nicolae Dică. Mijlocașul a strâns atunci 37 de meciuri în toate competițiile pentru "roș-albaștri" și a înregistrat 13 goluri și 12 pase decisive. Acesta este cotat la 2 milioane de euro, conform site-ului de specialitate Transfermarkt.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce pronostic dai pentru Austria - România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
11:28

Drumul infernal al naţionalei către World Cup 2026 continuă sâmbătă (21:45). Austria – România, LIVE pe Antena 1 şi în AntenaPLAY

11:26

Aryna Sabalenka – Iga Swiatek, LIVE TEXT (16:00). Duel de gală pentru finala de la Roland Garros

11:22

Novak Djokovic poate reveni în Top 4 ATP, după Roland Garros

10:49

Austria – România LIVE VIDEO (sâmbătă, 21:45, Antena 1 şi AntenaPLAY). Meci crucial pentru tricolorii lui Mircea Lucescu

10:35

„Nu am mai spus-o la nimeni”. Ce discuție a purtat Louis Munteanu cu Dan Petrescu, înainte să semneze cu CFR Cluj. Sfatul primit

10:16

All-Star Game 2026, SUA vs restului lumii

1 Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Dennis Politic. Jucătorul cotat la 2,8 milioane de euro e dorit de Zeljko Kopic 2 Gigi Becali s-a înţeles cu Hermannstadt pentru jucătorul de la FCSB: “Ajunge mare fotbalist” 3 Gigi Becali a schimbat oferta pentru transferul lui Dennis Politic: “Undeva la un milion de euro. Suntem aproape” 4 Novak Djokovic l-a învins pe Zverev şi s-a calificat în semifinale la Roland Garros. Duel de vis cu Jannik Sinner 5 Mihai Stoica a dezvăluit ce jucători vor pleca de la FCSB: “E mai uşor să accepte”. Două reveniri anunţate 6 Alexander Zverev i-a dat racheta lui Ion Ţiriac, în meciul cu Novak Djokovic. Imagini unice la Roland Garros
Citește și