EXCLUSIV | Florinel Coman, așteptat în Italia. "La ce calități are, sigur poate face față"

Antena Sport Publicat: 15 aprilie 2020, 19:26

Comentarii
EXCLUSIV | Florinel Coman, așteptat în Italia. "La ce calități are, sigur poate face față"

Florinel Coman este sfătuit să aleagă o ofertă din Serie A

AS Roma, dar și Fiorentina sunt pregătite să intre la negocieri. Patronul lui FCSB a anunțat că își va ceda "perla" pentru 9-10 milioane, plus procente dintr-un viitor transfer. Romario Benzar speră ca Florinel Coman să aleagă totuși o trecere în Serie A. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Vorbesc zilnic cu el și m-aș bucura să plece undeva în Europa. La ce calități are, sigur poate face față în campionatele mari și m-aș bucura să prindă un transfer în Europa. Acum, el știe ce e mai bine pentru el și dacă va fi să plece în America, cu siguranță îi va fi foarte bine și acolo", a spus Romario Benzar, în exclusivitate pentru AntenaSport. 

Florinel Coman, avertizat în privința stilului din Italia

Romario Benzar a plecat în vara anului trecut de la Lecce, dar după prima parte a sezonului a trecut în Serie B, la Perugia. Fundașul dreapta îl avertizează pe Coman că nu va avea viață ușoară în Italia. 

"Diferențele sunt foarte mari. Aici se pune foarte mult accent pe partea tactică. La Steaua (n.r. FCSB) și Viitorul eram primul la teste și când m-am dus la Lecce, echipă care abia promovase în Serie A, eram penultimul la testele fizice! Mi-a fost greu să mă adaptez fizic pentru că ritmul este foarte ridicat, susținut, antrenamentele sunt lungi. Acum, m-am adaptat", a declarat Benzar pentru AntenaSport. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:12

Olanda – Norvegia 2-1. Victorie la Amsterdam pentru „Portocala Mecanică”. Spectacol în Elveția – Germania. Rezultatele serii

23:43 27 mart.

VIDEOCalificările Marelui Premiu al Japoniei sunt sâmbătă, de la ora 07:45, pe Antena 3 CNN şi în AntenaPLAY

23:29 27 mart.

Ştefan Târnovanu, pe picior de plecare de la FCSB: “Se simte rău. Voi face o excepţie”

23:00 27 mart.

Naționala U21 a Angliei, aproape de o rușine istorică în preliminariile EURO 2027! A evitat eșecul în minutul 90

22:49 27 mart.

“Geniu absolut” Prima reuşită a lui Andreas Schjelderup la naţionala Norvegiei a fost un eurogol!

22:41 27 mart.

Sorin Cârțu a „urecheat” un tricolor după eșecul cu Turcia: „Trebuie să se adapteze la ceea ce îi cere antrenorul”

1 Mihai Stoica anunță o mutare de răsunet la FCSB: „Dacă reușim să îl aducem, va fi un mare transfer pentru noi” 2 Jucătorul făcut praf de Mihai Stoica după Turcia – România 1-0: “Iar era decar cu numărul 2” 3 Scenariu-şoc! Gică Hagi ar putea refuza naţionala României: “Dacă se întâmplă asta, nu mai vine” 4 Slovacia – Kosovo 3-4. Surpriză uriașă la Bratislava! Lista completă a echipelor calificate în finala barajului 5 Anunțul așteptat de toți fanii. Diego Simeone a decis unde va antrena sezonul viitor 6 Sârbii au luat foc când au văzut ce au făcut jucătorii kosovari în Slovacia: “E scandalos! Scene ruşinoase”
Citește și