Închide meniul

EXCLUSIV | Alexandru Creţu semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat lovitura: “Va fi prezentare la Palat, aşa vrea el!”

Dragoș Vasile Publicat: 31 mai 2021, 21:53 / Actualizat: 31 mai 2021, 22:55

Comentarii
EXCLUSIV | Alexandru Creţu semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat lovitura: Va fi prezentare la Palat, aşa vrea el!

Alexandru Crețu a fost convocat de Mirel Rădoi la naționala României

Alexandru Creţu semnează cu FCSB. Anunţul a fost făcut chiar de patronul roş-albaştrilor, care a dezvăluit ce doleanţă a avut internaţionalul român.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

EXCLUSIV | Alexandru Creţu va juca la FCSB

Mijlocașul convocat de Mirel Rădoi în startul campaniei pentru calificarea la Campionatul Mondial din 2022 a acceptat oferta FCSB cu o singură condiţie: să fie prezentat de Gigi Becali la Palat.

“Crețu semnează mâine sau poimâine. Vrea prezentare Crețu, nu vrea așa. Mi-a zis <<Eu la Steaua mă gândesc de mic copil>>. Îl prezint, dacă vrea băiatul așa. Va fi prezentare la Palat, așa vrea el. Vrea să facă frumos”, a declarat Gigi Becali, în exclusivitate, pentru AS.ro.

Ce se ascunde sub palatul de 7 milioane de euro al lui Gigi Becali
profimedia

Alexandru Creţu semnează cu FCSB! Va juca fundaş central

Cotat la 400.000 de euro pe site-urile de specialitate, Alexandru Creţu a bifat în sezonul 2020-2021 23 apariţii pentru Maribor, în toate competiţiile.

Acesta a înscris de două ori şi a oferit două pase decisive. În Liga 1, Creţu a evoluat pentru Poli Iaşi în perioada 2010-2016.

Reclamă
Reclamă

La FCSB, Becali îşi dorește să îl folosească pe Creţu pe postul de fundaș central și nu pe cel de mijlocaș defensiv.

Profimediaimages

Alexandru Creţu semnează cu FCSB. Internaţionalul român nu a mai fost dorit la Maribor

Alexandru Creţu nu a mai fost dorit de Simon Rozman, antrenorul lui Maribor. Acesta a anunţat că nu se va mai baza pe serviciile sale, astfel că fotbalistul român a decis să își încheie contractul înainte de finalul sezonului în Slovenia. Din 2018 şi până în prezent, Creţu a jucat 76 de meciuri pentru Maribor.

“Maribor s-a comportat ca un club mare, nu avem nimic de reproșat, le mulțumim oamenilor cu care am colaborat în Slovenia!”, a declarat Zvonko Milojkovici, impresarul lui Creţu.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi FCSB să prindă play-off-ul în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:41
Un fost campion din tenis, cuvinte uriaşe pentru Carlos Alcaraz: “Este un miracol! Suntem foarte norocoşi”
21:34
VideoJurnal Antena Sport | Baiaram a jucat şah contra unui campion mondial pe Ion Oblemenco
21:22
UPDATELegends Charity Game LIVE TEXT (22:00). Gică Hagi, rezervă. “Regele” va purta numărul 10
21:00
LIVE TEXTPetrolul – Dinamo 0-0. “Câinii”, fără eşec de cinci etape
20:49
Marius Măldărășanu, descumpănit după eșecul cu Slobozia: „Același scenariu îl văd de când sunt aici”
20:40
Samuel Umtiti s-a retras din fotbal: “Am dat totul cu pasiune şi nu regret nimic”
1 Neluţu Varga vrea să-l dea afară pe Andrea Mandorlini de la CFR Cluj. Cine i-ar putea lua locul italinului 2 UPDATEMirel Rădoi, întins pe jos în vestiar după criza nervoasă din meciul cu Farul! Medicii au intervenit imediat 3 Gigi Becali, şedinţă de urgenţă la FCSB după egalul cu Csikszereda: “Olaru mi-a zis că se lasă de fotbal” 4 “Nu mai ştiu cu cine să joc” Gigi Becali anunţă un transfer după Csikszereda – FCSB 1-1: “Asta ne trebuie” 5 Ce a făcut Vlad Chiricheş imediat după Csikszereda – FCSB 1-1 6 Antrenorul lui Alanyaspor s-a convins. Mesaj după debutul lui Ianis Hagi: “Au contribuit foarte mult”
Citește și