EXCLUSIV | Gigi Becali a obținut dispensă de la Guvern! FCSB pleacă în Turcia

Silviu Corneanu Publicat: 26 decembrie 2020, 10:42 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:05

Comentarii
EXCLUSIV | Gigi Becali a obținut dispensă de la Guvern! FCSB pleacă în Turcia

Gigi Becali este patronul FCSB

Dacă vii în România dintr-o țară care se află pe acea listă trebuie să stai în carantină timp de 14 zile, dar cei de la FCSB au reușit să obțină o dispensă, fiind delegație sportivă. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB va sta 10 zile în Turcia

Astfel, jucătorii roș-albaștrilor se vor reuni după revelion, pe 2, și pe data de 3 ianuarie 2021 vor pleca în Turcia, unde se vor pregăti pentru o perioadă de 10 zile. FCSB nu va disputa niciun joc amical în cantonamentul de iarnă.

FCSB va reveni în țară pe 13 ianuarie, urmând ca pe data de 15 să dispute primul meci al returului, cel cu Astra.

  • AS.ro LIVE va reveni pe 8 ianuarie 2021 și va putea fi urmărită pe www.as.ro/live

Liga 1 se va relua pe 12 ianuarie

Campionatul se va relua mai devreme decât de obicei. LPF a decis ca returul actualului sezon din Liga 1 să se reia pe 12 ianuarie.

La finalul turului, FCSB este pe primul loc cu 34 de puncte. Roș-albaștrii vor juca meciul din etapa a 16-a pe 15 ianuarie, când vor întâlni Astra.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să fie titular în poarta României la barajul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:42

Jucătorul dorit de Barcelona, ademenit cu o ofertă stelară de clubul său. Ar deveni cel mai bine plătit jucător

18:20

Turcia – România LIVE TEXT (19:00). Echipele oficiale de start! Meci “de foc” pentru “tricolori” la Istanbul

18:07

Mircea Lucescu și-a spus marea nemulțumire înainte de Turcia – România: „Nu este normal”

17:50

Senegal, ironie maximă înspre Maroc. Ce vor face “leii din Teranga” după ce au pierdut AFCON la masa verde

17:40

Video3.000 de români au invadat Piaţa Taksim, cu Budescu în frunte, înainte de Turcia – România

17:30

Decizia luată de FIA pentru calificările de la Suzuka

1 Patru jucători, în afara lotului pentru duelul cu Turcia de la Istanbul. Pe cine a trimis Lucescu în tribune 2 Mircea Lucescu a decis echipa de start pentru meciul cu Turcia! Revenire importantă în primul 11 3 Mihai Rotaru îşi face o nouă echipă la Craiova. A început selecţia 4 „Mulțumim UEFA pentru decizie” Turcii exultă după ce au aflat cine e arbitru cu România 5 Cum arată geanta de 10.000 de euro cu care Ianis Hagi s-a prezentat la plecarea naţionalei în Turcia 6 Turcii anunță o pierdere grea pentru naționala Românei. L-au scos din echipa de start
Citește și