Închide meniul

EXCLUSIV | Gigi Becali nu stă la discuţii! Jucătorul venit în vară care pleacă de la FCSB

Antena Sport Publicat: 30 decembrie 2020, 13:37

Comentarii
EXCLUSIV | Gigi Becali nu stă la discuţii! Jucătorul venit în vară care pleacă de la FCSB

Gigi Becali se desparte de un jucător

Sursele AntenaSport susţin că, în proporţie de 99%, Briceag va reveni la echipa la care a mai evoluat, tot sub formă de împrumut, în sezonul 2015-2016. Asta după ce, la FCSB, a prins doar 8 meciuri în această stagiune. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cine va juca pe postul de fundaş stânga la FCSB după plecarea lui Marius Briceag

În acest moment, pentru postul de fundaş stânga luptă mai mulţi jucători. Ovidiu Popescu, Ionuţ Panţîru şi Aristeidis Soiledis sunt variantele pentru flancul stâng. 

Primul are şansele cele mai mari să joace acolo, ţinând cont că ultimii doi se află şi ei pe lista neagră a lui Gigi Becali. Totuşi, după plecarea lui Briceag, cel mai probabil, unul dintre Panţîru şi Soiledis va rămâne la echipă. 

Cine este Marius Briceag

Marius Briceag s-a născut la 6 aprilie 1992, în Pitești și a început fotbalul la FC Arges. În 2013 a ajuns la CSM Râmnicu Vâlcea, în Liga 2, de unde s-a transferat, după numai un an, la Universitatea Craiova.

În sezonul 2015-2016 a fost împrumutat la FC Voluntari. Are în palmares o Cupă a României, pe care a câștigat-o în 2018, cu Universitatea Craiova.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:00
LIVE TEXTCipru – România 0-2. “Dublă” Drăguş! Atacantul naţionalei a înscris două goluri în 18 minute
22:00
Denis Drăguş a deschis scorul în Cipru – România după 90 de secunde. A reuşit dubla în minutul 18
21:43
LIVE SCOREBosnia – Austria 0-0. Meci “de foc” în grupa României. Programul preliminariilor World Cup 2026
21:34
Barcelona nu revine pe Camp Nou! Catalanii au anunţat că vor juca pe un stadion de 6000 de locuri cu Valencia
21:30
LIVE SCORESan Marino U21 – România U21 0-1, în preliminariile pentru Campionatul European din 2027. Tricolorii deschid scorul
21:21
Surprize în primele două meciuri de marţi din preliminariile World Cup 2026
1 Dinamo s-a reorientat, după ce nu l-a putut transfera pe Matei Ilie. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic 2 Vestea dată de Mihai Stoica despre transferurile pregătite de FCSB, în ultima zi de mercato din Liga 1 3 Dan Şucu, lovitură decisivă pentru Gigi Becali! Leo Bolgado ajunge la Rapid, după ce a fost dorit de FCSB 4 Israel – Italia 4-5. Thriller cu 9 goluri la Debrecen. Kosovo, surpriza serii. Toate rezultatele din preliminariile World Cup 5 Gigi Becali s-a răzgândit şi a luat o decizie surprinzătoare! Ce se întâmplă cu Vlad Chiricheş la FCSB 6 Impresarul lui Alin Fică a răbufnit, după transferul ratat la Rapid: “Nu pot s-o las aşa, se face tam-tam”
Citește și