Vukusic a fost adus la FCSB de Mihai Stoica, după cum a anunțat chiar Gigi Becali. Din informațiile AS.ro, atacantul a mai fost dorit de echipă antrenată de Toni Petrea și în urmă cu câteva săptămâni, dar acesta a refuzat atunci propunerea celor de la FCSB.
Cei de la FCSB au insistat, după ce l-au pierdut pe Sergiu Buș și mai apoi pe Dennis Man și l-au convins pe jucător să vină la echipa antrenată de Toni Petrea.
Ante Vukusic ar putea juca din etapa următoare la FCSB
Din informațiile AS.ro, Vukusic este în România și va face vizita medicală, urmând ca apoi să semneze un contract pe 4 luni, cu opțiune de prelungire pentru încă 2 ani.
"Atacantul îl știe Meme, el l-a adus, o să-l vedeți. Etapa viitoare, dacă e pregătit, o să joace", a anunțat Gigi Becali la Digi Sport.
Vukusic a mai fost dorit în această perioadă de încă o echipă din Liga 1. Este vorba despre Sepsi.
- AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
- 29 de ani are Vukusic, fiind cotat la 450.000 de euro
- Cum a ajuns Vukusic la FCSB
- Play-off-ul din NHL e exclusiv în AntenaPLAY
- Cursa Marelui Premiu al Principatului Monaco e duminică, 7 iunie, de la ora 15:45, live în AntenaPLAY
- Atacantul transferat cu scandal de Dinamo, pariul pentru noul sezon: “Cred foarte mult în el”
- Dorinel Munteanu şi-a găsit echipă şi semnează, după retrogradarea cu Hermannstadt: “Discuţii finale”
- Dorit de CFR Cluj, Edi Iordănescu anunță că și-a decis viitorul: “E momentul să clarific”
- “A semnat!”. Gigi Becali, anunțul momentului la FCSB
- Ioan Ovidiu Sabău s-a înţeles cu clubul şi revine pe banca tehnică!

































