Oferta vine din Emiratele Arabe Unite din partea emirului care deţine mai multe echipe din fotbalul mondial, printre care şi Manchester City. Există foarte mari şanse ca Moruţan să nu rămână în Emirate, ci să fie apoi readus în Europa.
Ofertă uriaşă pentru Olimpiu Moruţan
Florian Vulturar este cel care a confirmat oferta pentru mijlocaşul de la FCSB. Rămâne de văzut dacă Gigi Becali va accepta cele 10.5 milioane de euro, el dorind 15 milioane.
"Nici mie nu-mi vine să cred. E o ofertă foarte mare. E posibil să se facă transferul. Un salariu fabulos pentru Oli! Nea Gigi e dispus să negocieze, dânsul vrea 15 milioane de euro.
Nu suntem foarte departe. Luni vom avea o discuție cu cei din Emirate și cu domnul Becali. E greu să se plătească sume de 10 milioane pentru un jucător din Europa în acest moment", a spus Vulturar, pentru gsp.ro.
Mijlocaşul de 21 de ani e cotat de transfermarkt.de la 1.3 milioane de euro. În acest sezon, el a marcat 3 goluri şi a oferit 10 pase decisive, în cele 16 meciuri disputate în toate competiţiile, în tricoul celor de la FCSB.
- Olimpiu Moruţan, ofertă de 10.5 milioane de euro
- Gigi Becali vrea 15 milioane de euro pentru mijlocaşul de la FCSB
- Deportivo La Coruna - Real Madrid e live în AntenaPLAY, pe 12 august, de la ora 22:00
- Europe Smash - Sweden 2026 e live în AntenaPLAY în perioada 8-18 august
- OFICIAL | Gicu Grozav a fost prezentat la noua sa echipă! Unde a ajuns să joace fotbalistul cu 243 meciuri în Liga 1
- FCU Craiova şi-a prezentat noul antrenor! Adrian Mititelu l-a convins să revină după 8 ani la echipă
- Jurnal Antena Sport | Îl plâng toți dinamoviștii
- „De el depinde! Mai are și un patron…” Mesaj pentru Târnovanu de la un fost portar de la FCSB
- Noul stadion Dinamo ar putea găzdui o finală de cupă europeană: „Am discutat cu Lupescu”
































