Fundașul central al lui Gică Hagi este dornic să se întoarcă pe terenul de fotbal. Este convins că Liga 1 trebuie să se reia, dar numai dacă vor fi respectate toate regulile de siguranță.
Virgil Ghiță, îngrijorat din cauza Covid-19
"Cred că, la început, cu toții am avut un mic sentiment de panică. Și eu l-am avut. Eram puțin panicat și speriat. Îmi era frică să nu iau și eu virusul. Pe parcurs am văzut că, dacă respect regulile, nu mi se poate întâmpla nimic. Totuși, la început am fost destul de panicat", a declarat Ghiță pentru AntenaSport.
Fundașul care urmează să împlinească, luna viitoare, 22 de ani, nu își dorește ca LPF și FRF să "înghețe" acest sezon.
"Dacă vom face testele și totul va fi în regulă, nu văd de ce să nu începem. Trebuie să terminăm acest campionat. Deocamdată nu știm ce trebuie să facem. Totuși, domnul Hagi este un perfecționist și cred că vom putea să respectăm orice regulă. Acest sezon va fi greu până o să reușim să ne obișnuim", a mai dezvăluit jucătorul care este cotat la 900.000 de euro.
După două etape disputate din playout, Viitorul este pe primul loc. Are cinci puncte avans față de principala urmăritoare, Sepsi.
- Campionatul României a fost suspendat pe 12 martie
- Viitorul este pe primul loc în playout
- Jucătorii din Liga 1 nu vor mai trebui să se autoizoleze
- Marele Premiu al Marii Britanii e LIVE în AntenaPLAY, în perioada 4-6 iulie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Gigi Becali a plătit o sumă importantă pentru a-l aduce la FCSB, iar acum e aproape să semneze în Liga a 3-a
- Adrian Mititelu „a tunat și fulgerat” după ce FCU Craiova a fost depunctată: “Abuz în serviciu! Fac plângere”
- Dorinel Munteanu a împlinit 57 de ani și a făcut un anunț despre viitorul său: “Sunt convins!”
- “Mă doare inima!” A jucat pentru FCSB și a antrenat la Steaua, iar acum și-a spus marea dorință: “Sper asta!”
- Debut sub aşteptări pentru Costel Gâlcă la Rapid! Giuleştenii au comis-o în primul amical al verii