EXCLUSIV | Pe loc de retrogradare, Dinamo cere oprirea campionatului după focarul apărut la echipă! Mulţescu: "Noaptea s-au simţit rău doi jucători"

Antena Sport Publicat: 16 iulie 2020, 9:16 / Actualizat: 12 mai 2021, 10:34

Comentarii
EXCLUSIV | Pe loc de retrogradare, Dinamo cere oprirea campionatului după focarul apărut la echipă! Mulţescu: "Noaptea s-au simţit rău doi jucători"

Dinamo cere oprirea campionatului

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Debutul lui Mulţescu la Dinamo se amână, după ce şase jucători au fost confirmaţi cu noul coronavirus. Antrenorul dinamoviştilor spune că doi jucători s-au simţit rău noaptea.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Azi dimineaţă când am ieşit din cameră, jos erau doctorul şi jucătorii cu probleme. Noi ne pregăteam de meci. Noaptea s-au simţit rău doi jucători, dar cel mai bine ştie doctorul. Eu mă simt bine, testul mi-a ieşit negativ", a spus Mulţescu în exclusivitate la Antenasport. 

Medicul echipei cere oprirea campionatului

Liviu Bătineanu, medicul echipei Dinamo, a cerut ca actualul campionat să fie oprit. Doctorul a vorbit şi despre starea jucătorilor. 

"Am şi mănuşi, am şi mască am şi vizieră. Se repetă testul din nou. Au avut o stare în afara normalului, au simţit că parcă îi dor ochii, nu s-au simţit rău. Vă daţi seama că au venit în contact şi cu un arbitru pozitiv, la meciul cu Viitorul. Aşa am citit. Jucătorul după ce iese pe poarta bazei nu ştii cu cine intră în contact. Cu siguranţă că ar trebui oprit acest campionat", a spus medicul de la Dinamo pentru Antenasport.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va străluci în ultimele meciuri din faza grupelor de la Campionatul Mondial?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:07

Cupa Mondială 2026 s-a încheiat pentru spaniolul Yeremy Pino. Probleme şi pentru Nico Williams

12:58

Surpriză pentru Mihai Stoica şi Gigi Becali. Jucătorul a ajuns în cantonament!

12:43

David Popovici, calificare la pas în finala probei de 100 metri liber la Roma! Cu ce timp a terminat românul

12:08

Denis Alibec a semnat. Rămâne tot în Liga 1!

11:00

Transferul momentului în Liga 1! Alexi Pitu, revenire de senzație în fotbalul românesc

10:59

EXCLUSIVVozinha, mesaj sublim pentru România şi Joao Paulo!

1 Cum arată în timp real 16-imile Campionatului Mondial 2026! S-au stabilit nouă meciuri. 28 de echipe calificate 2 VideoDramatism incredibil în SUA – Turcia! Faza care a decis totul, în minutul 90+8 3 Revoltă uriaşă în Franţa, după victoria la scor cu Norvegia. Ce i-a deranjat pe francezi: “Dezgustător” 4 „Blat la Mondial”. Meciul care a ridicat suspiciuni uriașe: „Au semnat Pactul și sunt fericite” 5 Liverpool, ofertă uriaşă pentru Andrei Raţiu! Suma pe care o poate primi Rayo în schimbul fundaşului naţionalei 6 Mihai Pintilii semnează! Unde ajunge fostul secund de la FCSB
Citește și